Mniej biegów z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem


Opublikowane w czw., 19/10/2017 - 10:20

RunDisney odwołało przyszłoroczne biegi w Parku Disneya w mieście Anaheim, w tym prestiżowy półmaraton. Wcześniej wstrzymano zapisy do biegowego weekendu pn. Light Side Star Wars. Park, który został otwarty 17 lipca 1955 roku, zostanie poddany gruntownej przebudowie.

Przebudowa potrwa minimum dwa lata. W Parku powstaną m.in. strefa Gwiezdnych Wojen - Star Wars Land: Galaxy's Edge oraz czterogwiazdkowy hotel. Prace obejmą także ścieżki, po który poruszali się biegacze, co uniemożliwi przeprowadzenie imprez biegowych "w standardzie, do którym przyzwyczajeni są uczestnicy" tych biegów, jak podkreślił rzecznik prasowy RunDisney. 

Biegacze, którzy zgłosili się na start odwołanych biegów, otrzymają zwrot opłaty startowej.

Dobra wiadomość jest taka, że biegi z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem czy psem Pluto będą się odbywać w pozostałych parkach Disneya - w Walt Disney World w Lake Buena Vista na FLorydzie oraz Disneyland Paris. Tanio nie jest - za przyjemność startu z maskotkami Disneya trzeba zapłacić ponad 600 zł (półmaraton). Chętnych nie brakuje - średnia frekwencja to ok. 25 tys. osób w każdym biegu.

RunDisney to sportowa sekcja firmy Walt Disney Co., jeden z największych organizatorów biegów w USA. W ofercie firmy są maratony, półmaratony, biegi na 10, 5 km oraz biegi dzieci, tworzących w sumie 8 serii biegowych. Ostatnią imprezą w 2017 r. będzie Super Heroes Half Marathon weekend (9-12 grudnia).  

źródło: www.ocregister.com 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce