MŚ: Dwie Polki w półfinale 800m! „Biegło się rewelacyjnie!”


Angelika Cichocka na zupełnym luzie pokonała wszystkie rywalki w swoim biegu kwalifikacyjnym i z pierwszego miejsca, z najlepszym czasem w sezonie (2:00:86) weszła do półfinału biegu na 800m.

– Zupełnie nie myślałam już o biegach na 1500m. Biegło mi się rewelacyjnie, luźno i mam nadzieję, że jutro też tak będzie – powiedziała nam Angelika Cichocka w mix zonie Stadionu Olimpijskiego.

– Ja nawet nie myślałam o jakimś szczególnym czasie. Najważniejsze było dla mnie miejsce w pierwszej trójce. Przyszło mi to dzisiaj bez wysiłku Chociaż to są mistrzostwa świata. Każdy szykuje formę właśnie na tę imprezę, nie ma tu więc biegów łatwych. Trzeba być skupionym i uważnym – zaznaczyła nasza biegaczka. Zapowiedziała, że przed kolejnymi biegami ma jeszcze sporo energii, a przede wszystkim chęci do biegania.

Chwilę po Angelice miejsce w półfinale zapewniła sobie Joanna Jóźwik. W mocno obsadzonym biegu zajęła trzecie miejsce z czasem 2:01:51. – Pobiegłam tak, jak sobie zaplanowałam. Zależało mi na miejscu w półfinale i je zdobyłam. Jeszcze przed metą, na ostatnich 100 metrach, wiedziałam że wejdę. Czułam to w nogach – powiedziała po biegu Joanna Jóźwik, która spodziewa się, że półfinał będzie bardzo trudny.

O kwalifikację w tej samej serii walczyła Caster Semenya, która jest najszybszą zawodniczką w tym sezonie i otwiera światową tabelę. W 2009 r. w Berlinie, była najmłodszą w historii zwyciężczynią 800 m, jest też faworytką do medalu w Londynie. Swój bieg kwalifikacyjny zakończyła na najwyższym miejscu z czasem 2:01:33.

W ogólnym rozrachunku eliminacji 800m najszybsza była Francine Nyionsaba z Burundi (1:59.86).

Z Londynu IB


Polecamy również:


Podziel się: