MŚ w Berlinie jak… muzyczny festiwal. Łap bilety


Opublikowane w wt., 27/02/2018 - 09:30

Do imprezy jeszcze sześć miesięcy, a już teraz organizatorzy pochwalili się, ze w przedsprzedaży rozeszło się już ponad 150 tys. biletów. I to wcale nie tych najtańszych – te dopiero trafiają do sprzedaży.

Organizatorzy uruchamiają właśnie kampanię promocyjną mistrzostw pod hasłem „Das Sport Festival” (Festiwal Sportu), w której m.in. zaoferują „festiwalowe” bilety w cenie 25 euro. Trzeba się spieszyć – do puli trafi tylko 3200 wejściówek.

Akcja będzie nawiązywać do festiwali muzycznych, tak popularnych w Niemczech (m.in. Rock am Ring, Rock im Park) a sportowcy wcielą się w rolę muzyków. Ambicją organizatorów jest zorganizowanie „gigantycznej imprezy”, na miarę… słynnego Woodstocku, a rywalizacji ma przyświecać hasło „Love, Peace and Freedom” (Miłość, Poków i Wolność)

Kampanię będą wspierać czołowi niemieccy lekkoatleci – dyskobol Robert Harting i siedmioboistka Carolin Schaefer. Dla tego pierwszego będzie to ostatnie zawody w karierze.

W ciągu sześciu dni lekkoatletycznych mistrzostw zostanie rozegranych aż 48 konkurencji. Sama impreza wpisuje się w Festiwal Mistrzostw Europy, które po raz pierwszy odbędą się na Starym Kontynencie dzięki porozumieniu siedmiu europejskich federacji: lekkoatletycznej (European Athletics), pływackiej (LEN), kolarskiej (UEC) wioślarskiej (FISA), triathlonowej (ETU), gimnastycznej (UEG) i golfowej (Golf Europe).

Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce odbędą się w dniach 7-12 sierpnia w Berlinie, pozostałe w dniach 2-12 sierpnia w Glasgow. Mistrzostwa pokaże Telewizja Polska.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce