„Nabierzcie sił po sylwestrowej zabawie” i wystartujcie 13 stycznia w Skaryszaku


Opublikowane w wt., 12/12/2017 - 09:26

Do końca 2017 roku pozostaje już tylko kilkanaście dni. To dobry moment, żeby zastanowić się jak przywitać Nowy Rok. Organizatorzy Biegu Noworocznego rozgrywanego parku Skaryszewskim zapraszają do wspólnego biegania.

Będzie to już szósta edycja Biegu Noworocznego organizowanego na warszawskiej Pradze w Parku Skaryszewskim. Uczestnicy mają do pokonania nietypowy dystans ok. 8 km. Trasa składa się z czterech pętli. W większości bieg prowadzi główną parkową alejką. Na moment tylko trasa skręca w bok, aby zahaczyć o mały podbieg. Nie może być bowiem za lekko.

- W tym parku jest rozgrywanych wiele biegów i jest wiele wariantów na wyznaczanie trasy. Nasza jest chyba jedną z trudniejszych, jeśli w ogóle możemy mówić o jakimś stopniu trudności. Większość trasy jest przecież płaska - mówi Alina Sakwa, organizatorka

Tradycyjnie impreza rozgrywana była w pierwszy weekend po Nowym Roku. Tym razem na bieg trzeba będzie nieco dłużej, bo niemal dwa tygodnie od sylwestrowej zabawy.

- W pierwszy weekend po Nowym Roku wypada święto Trzech Króli. Nie był to jednak główny powód zmiany terminu naszego biegu. 1 stycznia w parku Skaryszewskim rozgrywany jest inny bieg i chciałam zrobić dłuższy odstęp między imprezami. Uważam, że dzięki temu biegacze będą mogli też nabrać sił po sylwestrowej zabawie - dodaje nasza rozmówczyni.

6. Bieg Noworoczny odbędzie się 13 grudnia. Start o godzinie 12. Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku KS „Drukarz” przy ul. Al. Zielenieckiej 2. Limit uczestników wynosi 300 osób. Zapisy trwają. Do 3 stycznia opłata wynosi 30 zł. Później kwota wzrasta.

6. Bieg Noworoczny w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Zapisy: TUTAJ

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce