„Nagie udo jest obligatoryjne.” Biegacze w majtkach na start!


Opublikowane w czw., 08/03/2018 - 11:24

Ściągaj gacie, zostaw majtki i pobiegnij na 5 km zaliczając 2 odcinki wodne! – zachęcają organizatorzy i, mimo zimowej wciąż aury, zaproszenie spotyka się z pozytywnym odzewem!

Bieg bez Gaci, który odbędzie się 18 marca w Katowicach wyraźnie wyróżnia się w kalendarzu imprez biegowych. Organizatorzy nie tylko zapraszają do biegania bez zimowych legginsów, ale nawet… proponują specjalnie startowe majtki zaprojektowane we współpracy z kultową marką Majtki z Sosnowca.

Dla kogo jest Bieg bez Gaci? - Może należałoby spytać, dla kogo nie jest? – pyta przewrotnie Mariusz Ziach. – Jest dla morsów, dla biegaczy, dla tych, którzy chcą się powygłupiać i przebierać, ale teżdla tych, którzy chcą zarobić parę złotych i połechtać swoje ego... To Bieg Bez Gaci, czyli legginsom mówimy nie. Długim spodniom mówimy nie. Numery malujemy na udzie. Nagie udo jest obligatoryjne, reszta stroju dowolna – wyjaśnia organizator.

– Wstępnie miał to być bieg „stricte morsowy” a oni, jak wiadomo, morsują w strojach kąpielowych. Jednak styczniowy Mors Masakrator pokazał, że bieganie w lodowatej wodzie w niekompletnym stroju ma swoich zwolenników również pośród „zwykłych” biegaczy czy biegaczy przeszkodowych.

Dlatego w imprezie może wystartować każdy, kto ma ochotę sprawdzić swoje możliwości i… obnażyć nogi. Do pokonania będzie 5 km parkowymi alejkami pełnymi zakrętów, podbiegów i zbiegów. Premią specjalną są dwa odcinki w lodowatej wodzie: jeden tuż za startem i drugi przed metą. Oba mierzą około 150 metrów. Impreza odbędzie się na Trzech Stawach w Katowicach a tam, jak wiadomo, wody nie brakuje.

9. Festiwal Biegowy: Na Święto Kobiet Panie zapisują się ze zniżką 30 proc!

Zaproszeni są wszyscy, biegający słabiej i lepiej, morsujący i stroniący od takich przyjemności. Również dzieci. – Oprócz dorosłej rywalizacji przewidziany jest bieg dla dzieci na plaży, po 200-metrowej pętli. Start bezpłatny. Nie ma wymagań co do stroju – wylicza Ziach. Dzieci zostaną sklasyfikowane w kilku kategoriach, najszybsze otrzymają puchary i upominki a wszystkie mogą liczyć na medal.

Skoro nie wolno startować w spodniach, to… w majtkach. Dla organizatorów to oczywiste: – Potencjał w temacie, dla siebie i dla nas, dostrzegły Majtki z Sosnowca by AFTER PANTY. Zaproponowały nam limitowaną serię bielizny startowej oraz nagrody w klasyfikacji drużynowej i estetycznej (Miss Mors i Mister Mors) – niedawno na stronie biegu odbył się konkurs na projekt startowych majtek. Modele ze zwycięskim hasłem można zamówić za pośrednictwem strony biegu (http://masakratorrun.pl/). W pakiecie startowym majtek nie będzie, ale będą koszulki. I można je założyć już na bieg!

Zapisy elektroniczne potrwają do 12 marca, po tym terminie zgłoszenia będą możliwe jeszcze w biurze zawodów.

Bieg bez Gaci w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce