O co ka(j)man? Wojciech Kopeć znów na podium maratonu!

Opublikowane w pon., 03/12/2018 - 13:17

W weekend Wojciech Kopeć znów wystartował w maratonie i znów stanął na podium! I to to na najwyższym jego stopniu! Tym razem wygrał na Kajmanach.

Wojtek uzyskał czas 2:46:40, na półmetku meldując się z międzyczasem 1:17:28. Nie miał żadnego poważnego rywala, bo jako jedyny złamał granice trzech godzin. Drugi na mecie Stave Speirs miał rezultat 3:09:11.

Co więcej, międzyczas Wojtka na półmetku był lepszy niż... zwycięzcy towarzyszącego półmaratonu (1:24:48). Na tamtejsze warunki nasz zawodnik był więc jak Kenijczyk, tyle że z Olsztynka.

Rekordu trasy Wojtkowi nie udało się pobić. Najlepszy wynik wciąż należy do Amerykanina Justina Grunewalda, który w 2011 roku uzyskał rezultat 2:36:23.

Zawody rozgrywane są w George Town, stolicy Kajmanów. Trasa składa się z dwóch pętli, a biegacze ruszają na trasę już o 5 rano.

Wojciech Kopeć... nie jest pierwszym Polakiem, który wygrywał na Kajmanach. W 2015 roku zwyciężył tam Paweł Kaszyca z czasem 2:51:14. Biegacz z Jankowicz w tym roku wygrał zawody 3xŚnieżka=1xMont Blanc na dystansie 55 km.

Był to już trzeci maraton Wojtka Kopcia podczas jego „wakacyjnego” pobytu na Karaibach. Zawodnik w zeszłym roku wrócił do biegania na królewskim dystansie, po prawie 3-letniej przerwie spowodowanej kontuzjami. Ruszył też na trasy ultra, zajmując trzecie miejsce w Biegu 7 Dolin 100 km w Krynicy-Zdroju.

Wojtek Kopeć - Superdebiutant roku w ultra! "Chciałem atakować rekord trasy"