„Okiełznać potwora“. Krystian Ogły gotowy na Badwater


Opublikowane w ndz., 14/07/2019 - 10:39

Krystian Ogły, pierwszy Polak który skompletował oryginalne 12 biegów cyklu Ultra-Trail World Tour, w poniedziałek 15 lipca zadebiutuje w ultramaratonie Badwater w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych.

W kwietniu tego roki Krystian pokonał trasę stumilowego Patagonia Run w Argentynie, gdzie zajął trzecie miejsce. Kolejnym wielkim wyzwaniem, jakie Krystian Ogły postawił przed sobą jest ultramaraton Badwater.

– Jestem równie mocno zaszczycony znalezieniem się na liście startowej, co zestresowany tym, jak będzie wyglądał bieg. Badwater zawsze wydawał mi się najtrudniejszym z możliwych do wyobrażenia wyzwań biegowych. Chcę tego doświadczyć, poczuć, dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Być może przekroczyć kolejną granicę, a na pewno spróbować okiełznać potwora w mojej głowie, jakim jest ultramaraton w Dolinie Śmierci – mówi Krystian.

"Ludzie pomagają mi spełnić marzenie. Bardzo im dziękuję!" Krystian Ogły pobiegnie w ultramaratonie Badwater 135

Badwater Ultramarathon uznawany jest za najtrudniejszy na świecie wyścig, podczas którego uczestnicy pokonują 217 km przez Dolinę Śmierci w Kalifornii, w temperaturze przekraczającej nawet 55 stopni Celsjusza. Wielu z nich twierdzi, że to właśnie upał jest największym wyzwaniem, z którym muszą się mierzyć.

Przed startem Krystian testował swój sprzęt - zawierający elementy chłodzące i ochronne - w 36-stopniowym upale. – Okazało się, że pod wpływem potu uruchomiło się chłodzenie i miałem wrażenie jakbym biegł w temperaturze ok. 25 stopni Celsjusza. Materiał zmiękł, zaczął przylegać do skóry. (…) Niesamowite uczucie. Zobaczymy, jak ta technologia sprawdzi się w ekstremalnych, kalifornijskich warunkach – wyjaśniał biegacz, wspierany przez markę columbia.

W trzydziestoletniej historii biegu ukończyło go dotychczas sześciu Polaków. W tym roku w Badwater wystartuje troje reprezentantów Polski: Patrycja Bereznowska (więcej o przygotowaniach biegaczki poniżej), Damian Kaczmarek oraz Krystian Ogły.

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce