Perły Małopolski zawitały po raz drugi do Wapiennego [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 13/06/2018 - 09:07

Przez dwa dni w Wapiennym w gminie Sękowa odbywały się biegi w ramach szóstej edycji Pereł Małopolski.

W Wapiennym Perły Małopolski gościły już po raz drugi. Są tutaj idealne i malownicze trasy do biegania i Nordic Walking.

W sobotę odbył się bieg Ultra na dystansie 49 kilometrów. Biegacze na trasę wyruszyli już o siódmej rano. Najszybciej ten dystans pokonał Artur Fijałkowski z czasem 04:56:29.

W niedzielę 10 czerwca zmagano się na dystansach: 25 km, 15 km oraz 6 km.

Imprezie towarzyszyły Perełki Małopolski, czyli zawody dla dzieci, która odbyły na terenie Uzdrowiska Wapienne. Starterem biegów była Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

– Biegacze z całej Polski opanowali najmniejsze uzdrowisko w Polsce nasze urocze Wapienne. To dla nas wspaniała promocja. W sumie przez dwa dni przewinęło się tutaj około tysiąca biegaczy. Imprezie towarzyszyły pokazy grupy rekonstrukcyjnej, lokalna kuchnia i oczywiście woda z Uzdrowiska Wapienne i Uzdrowiska Wysowa, które nas wsparło przy organizacji biegu – powiedziała nam Małgorzata Małuch wójt gminy Sękowa.

Start i meta zlokalizowane były przy Nowym Domu Zdrojowym. W biegu na dystansie 25 kilometrów zwyciężył Paweł Grzegorczyk reprezentujący Nokia Running Team. Na dystansie 15 km najszybszy był Tomasz Skupień z miejscowości Skawinki, a na 6 km Wrona Daniel z Krakowa.

Na mecie dla każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz woda mineralna z Uzdrowiska Wysowa.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce