Piątka z Piłsudskim: Goście specjalni na 150. urodziny Marszałka [ZDJĘCIA]


- Ja nie jestem żadnym bohaterem, nie jestem najlepszy, nie jestem celebrytą - zapewniał Jerzy Górski na spotkaniu z uczestnikami Piątki z Piłsudskim, która odbyła się 5 grudnia pod Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Jerzy Górski, bohater filmu „Najlepszy”, zachęcił  biegaczy do przeczytania książki pod tym samym tytułem. To właśnie w książce są zawarte prawdziwe historie z jego życia bez skrótów i zmian koniecznych w wersji filmowej. Tam można prześledzić losy człowieka, który z narkotyków wyrwał się na trasę Western States 100, został triathlonistą, a obecnie jest znanym organizatorem imprez biegowych. Mimo zastrzeżeń, że celebrytą nie jest, na ten jeden wtorkowy wieczór musiał zrobić wyjątek. Cierpliwie składał autografy i pozował do zdjęć. 

Jerzy Górski nie był jednak jedynym gościem wieczoru. Pięć kilometrów w 150. rocznicę urodzin Piłsudskiego, razem z uczestnikami Setki Stulecia pokonywali m.in. Robert Celiński, Bogusław Mamiński i Robert Korzeniowski, który linię mety przekroczył na czwartym miejscu. Goście specjalni cieszyli się dużym zainteresowaniem biegaczy, którzy chcieli się dowiedzieć, jak było na szlaku Santiago de Compostela i na Evereście i czy Robert Celiński zamierza ponownie zmierzyć się z najwyższą górą.

- Na pewno nie odpuszczam tego tematu. Kiedyś tego w końcu dokonam - wyjaśniał Celiński, mając na myśli zwycięstwo w Tenzing Hillary Everest Marathon.

Bieg wygrał Daniel Żochowski, reprezentujący Żórawski Team. Anna Piotrowska, trenująca w tym samym klubie, wygrała rywalizację kobiecą. Nie jest pierwszą zawodniczką, która zajęła wysokie miejsce w barwach tego klubu, dlatego puchar w rywalizacji klubowej pań trafił właśnie do Żórawski Team.

Za Danielem Żochowskim, linię mety przekroczył Wojciech Skory. Zwycięzca kilku poprzednich biegów Setki Stulecia reprezentuje Królewski Klub Biegacza, który wygrał rywalizację drużynową mężczyzn. 

Kolejne spotkanie biegaczy już 13 grudnia. Tym razem pobiegną dla uczczenia jednego z twórców Maratonu Pokoju (obecnie Warszawskiego) - Tomasza Hopfera. 

Piątka z Piłsudskim - wyniki:

Mężczyźni:

1. Żochowski Daniel (Żórawski Team)
2. Skory Wojciech (Królewski Klub Biegacza)
3. Łuczyński Tomasz
4. Korzeniowski Robert RK Athletics

Kobiety:

1. Piotrowska Anna (Żórawski Team)
2. Trzaskowska Joanna (Trucht Tarchomin Team)
3. Perchaluk Magdalena (Entre.Pl Team)

Rywalizacja drużynowa:

Kobiety: Żórawski Team
Mężczyźni: Królewski Klub Biegacza

IB


Polecamy również:


Podziel się: