Po górach w... stolicy. Wraca Bieg Entre


Warszawa: Po roku przerwy do biegowego kalendarza wraca Urodzinowy Bieg Entre. Impreza zyskała nowy, górski charakter. Areną rywalizacji będzie Park Moczydło na Woli.

Na jedenastą edycję Biegu Entre przyszło poczekać dłużej niż planowano. W zeszłym roku zawody miały mieć dodatkową, sylwestrową otoczkę. Ostatecznie z przyczyn organizacyjnych zawody nie doszły do skutku. Teraz wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.

Organizatorzy, podobnie jak gospodarze choćby Monte Kazury, chcą udowodnić, że Warszawa to dobra miejscówka dla miłośników biegów górskich i jest gdzie sprawdzać formę. Pobiegniemy 10-kilometrową trasą składająca się z trzech pętli. Zmierzymy się z górką, na której wielu trenuje dziś siłę biegową. „Górka na Moczydle” została usypana w latach 60. ubiegłego wieku, z gruzów i śmieci. Do połowy lat 80. istniał tam nawet... wyciąg narciarski.

Decydujące metry zapowiadają się bardzo spektakularnie, bo meta znajdować się będzie na szczycie wzniesienia.

– Przy setkach biegów rozgrywanych w Warszawie szukaliśmy nowej formuły. Ponieważ na Moczydle jest góra, więc nie mogliśmy jej nie wykorzystać. Górka jest naprawdę zacna i posiada ostry podbieg. W sumie aż trzy razy trzeba zdobyć ten stromy 200-metrowy odcinek – wyjaśnia Paweł Zach, koordynator biegu.

– Już wcześniej wykorzystywaliśmy górkę w Biegu Entre, ale nie wbiegaliśmy na sam szczyt. Teraz na górze będzie też meta. Zmieni się też strefa startu. Biegacze ruszać będą z jednej z alejek, żeby mieć trochę czasu na nabranie prędkości. Dzięki temu stawka też się rozciągnie – dodaje organizator.

Zapisy już ruszyły. Limit uczestników to 300 osób.

– To jest kameralny bieg. Jak do tej pory mamy zapisanych 90 osób, ale uważam że wystartuje około 250 osób. W połowie listopada ludzie powoli nastawiają się już na przygotowania do wiosny i starty w tym okresie traktują treningowo. Oczywiście biegi górski pozwalają wyrobić siłę biegową. Zapraszamy wszystkich którzy chcą się sprawdzić – zachęca Paweł Zach.

11. Bieg Entre wystartuje 18 listopada. Start o godzinie 11:00 w Parku Moczydło przy ul. Górczewskiej. Na uczestników czekają medale i poczęstunek.

11. Bieg Entre w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: