Polak brązowym medalistą MŚ INAS!

Opublikowane w pt., 15/12/2017 - 09:26

Dwoma brązowymi medalami dla Polski zakończyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych INAS (dla osób niepełnosprawnych intelektualnie), które odbyły się w Epernay we Francji.

Faworytem zarówno na dystansie krótkim - 4 km, jak i długim - 8 km, był polski zawodnik Daniel Pek. Srebrny medalista paraolimpijski z Londynu i z Rio, do Francji jechał w charakterze obrońcy tytułu. Podczas poprzednich mistrzostw, które odbywały się w Polsce, zdobył podwójne złoto.

Tym razem zawodnik, trenujący pod okiem Leszka Zblewskiego - czterokrotnego mistrza Polski na dystansie 1500m, miał mniej szczęścia. Z powodu kontuzji stracił część sezonu treningowego. Nie był obecny m.in. na mistrzostwach świata w Londynie. W Epernay zarówno w jednym, jak i w drugim biegu zajął trzecie miejsce. Przed naszym zawodnikiem uplasowali się tylko zwyciężca Christiano Pereira i Rashid Boutasghount. Polski biegacz uzyskał wyniki 13:17 na krótkim dystansie i 32:06 na długim.

W obydwu konkurencjach wystąpił jeszcze jeden Polak. Karol Kluziak na imprezie tej rangi debiutował. Bieg 4-kilometrowy ukończył na 17. miejscu, a ten dłuższy na 16 miejscu. Dla tego zawodnika to cenne doświadczenie.

Wśród pań, pod nieobecność mistrzyni świata Barbary Niewiedział, z podwójnym złotem zawody zakończyła reprezentantka gospodarzy, wicemistrzyni z 2014 r. Marion Candelier. Polka, Agata Pitura bieg na długim dystansie zakończyła tuż za podium. Mniej udany był jej występ na dystansie 2 km. Zajęła w nim ostatnie – 7. miejsce.

Pełne wyniki: TUTAJ