Poland Business Run: Zebrano ponad 1,5 mln złotych! Rekordowy Kraków! [DUUUUŻO ZDJĘĆ]


Sto złotych więcej niż w ubiegłym roku i z jeszcze większą liczbą uczestników. Szósta edycja nie tylko Kraków, ale również Poland Business Run przyniosła rekordową liczbę uczestników i ogromną kwotę pieniędzy! Łącznie w ośmiu największych miastach Polski zebrano - 1 630 179 zł! W samym Krakowie, gdzie padł rekord frekwencji (639 firm i w sumie 5300 biegaczy) kwota wyniosła 415 374 złotych.

Zebrana kwota zostanie przekazana głównie osobom z niepełnosprawnością ruchową – wymagających rehabilitacji, leczenia umożliwiającego zapobieżenie amputacji kończyn lub dofinansowanie protez. Dodatkowo pieniądze zebrane w Krakowie zostaną również przekazane lokalnym fundacjom charytatywnym - Unicorn, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Kraków

Pod Wawelem w tym roku zebrała się rekordowa liczba firm i uczestników. 5300 biegaczy i drugie tyle obserwatorów, kibiców i wspierających w charakterystycznych białych koszulkach dały się zauważyć pod Wawelem, gdzie zorganizowano miasteczko biegowe. Chociaż na trasie jednocześnie przebywała tylko 1/5 biegaczy i tak było niezwykle ciasno, zwłaszcza, że w tym roku organizatorzy trasę wyznaczyli jeszcze bardziej krętą niż w roku ubiegłym. Pętla o długości 3,9 kilometra wiodła wokół Wawelu i Bulwarami Wiślanymi.

Zmiana trasy nie umknęła biegaczom, który w Business Run startują nie po raz pierwszy. Na jej charakterystykę zwrócił uwagę Dominik Tabor z drużyny Dotfizjo, która jako pierwsza zameldowała się na mecie w komplecie. Odniósł się również do chęci bycia najszybszymi w Polsce (ta sztuka udała się drużynie z Lublina):

- Niestety nie jest to możliwe ze względu na to, że trasy się różnią. Tutaj, w Krakowie, też była inna trasa niż rok temu. Nieco inne warunki, nieco więcej zakrętów. Uzyskaliśmy czas o wiele lepszy niż w ubiegłym roku. Drużyna spisała się znakomicie, wszyscy pobiegli na miarę swoich możliwości, a nawet i lepiej – przekonywał Tabor.

W zwycięskiej drużynie, która trasę pokonała w sumie w czasie 1:00:52 znaleźli się również Dominik Piwowarczyk, Robert Chanek, Damian Połeć oraz Adam Czerwiński.

- Wrażenia dla zwycięzców zawsze są pozytywne – powiedział po odebraniu nagród Czerwiński. – Trzeci raz udało nam się zebrać taką ekipę, żeby walczyć o wygraną. Wiadomo, że to też sztafeta charytatywna, więc i beneficjenci tej akcji są zadowoleni i my. Cieszymy się, że trzeci raz nie ma na nas mocnych – cieszył się Adam Czerwiński.

To jednak nie wyniki, a pomoc liczy się w Poland Business Run najbardziej, dlatego organizatorzy nagradzali również tych, którzy w tę finansową włączyli się najmocniej. Chwilę po ogłoszeniu wyników czasowych, na scenie znaleźli się więc członkowie drużyn, które zebrały najwięcej pieniędzy w ramach akcji Pomagam Bardziej. Wyróżnienie i żółtą koszulkę lidera, zaprojektowaną przez Łukasza Jemioła, zdobył zespół Leach&RUN, który zebrał dodatkowo aż 5229 złotych.

Chwilę przed nimi nagrodzeniu za zebranie dodatkowych funduszy pojawili się inni członkowie zespołów spod szyldu Leach&…, mianowicie Leach&FUN oraz Leach&dRUNk.

Nie tylko zwycięzcy cieszyli się z wyników. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim biegaczom, nawet jeżeli nie dopisała pogoda lub… był to ich pierwszy poważny bieg.

- To prawie pierwszy bieg w życiu, a przynajmniej pierwsze moje zawody. Biegłem wcześniej trzynaście razy w życiu, z tego połowę do sklepu – śmiał się po ukończeniu swojej zmiany Szymon – To bardzo ciekawe uczucie, cieszę się, że przeżyłem – dodał.

- Wrażenia całkiem w porządku. Bałam się, że będzie gorzej, ale adrenalina robiła swoje, także jest okej. Trasa była ciekawa, nie była monotonna. Ludzie zagrzewali do biegu, dzieciaki chciały przybijać piątki. Nie spodziewałam się takiej fajnej atmosfery – opowiadała Dominika, która w Business Run wzięła udział po raz pierwszy.

Zadowoleni byli również stali bywalcy charytatywnej sztafety.

- Cieszymy się, że ta inicjatywa rośnie i rozprzestrzenia się na inne miasta, bo kilka lat temu, pamiętam, był tylko Kraków, a w tej chwili jest co bardzo duża impreza – mówił Bartek.

- Już przygotowujemy się na przyszły rok – dodał Piotr.

Jak było w innych miastach?

Rekordowy czas tegorocznej edycji Poland Business Run padł w Lublinie, gdzie tamtejszą trasę najszybsza drużyna pokonała w mniej niż godzinę! Wynikiem 55:59 może pochwalić się zespół lubelskibiegacz.pl TEAM, w którego składzie znaleźli się Paweł Wysocki, Mateusz Śliwiński, Krzesimir Siatka, Paweł Grochmal i Krystian Kierepka.

W charytatywnym biegu sztafetowym w Lublinie wzięło udział 90 zespołów. W ramach opłat startowych i akcji Pomagam Bardziej zebrano tam w sumie 40 164 złote.

W Warszawie w ramach biegu wzięło udział prawie 4300 biegaczy, którzy w sumie zebrali 346 607 złotych! Biegacze w Warszawie musieli pięciokrotnie pokonać pętlę o długości 4,2 kilometra, która została wyznaczona w ciągu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. Najlepszą drużyną na takim dystansie okazali się członkowie… Krosno Glass Running Team w składzie: Stanisław Jaźwiecki, Piotr Kubit, Michał Mielnik, Stanisław Górniak i Sławomir Laskowski. Panowie pokonali trasę w czasie 1:14:11.

Biegi spod szyldu Business Run odbyły się również w Katowicach, Łodzi (relacja poniżej), Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Charytatywny Łódź Business Run – pomoc dla 16 beneficjentów

Na tym jednak nie koniec! Pomagać można dalej za pośrednictwem inicjatywy „Wsparcie po starcie”, dzięki której można pomóc kolejnym osobom. Wciąż może udział każdy, a jedynym warunkiem jest zrobienie zakupów w drogerii Natura lub firmie Oknoplast.

JP


Polecamy również:


Podziel się: