Półmaraton Ślężański znów w Koronie Półmaratonów Polskich. Ale...


Opublikowane w śr., 06/12/2017 - 13:18

Jeszcze na listopadowej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów w Jarosławcu, Korona Półmaratonów Polskich na 2018 r. liczyła dziesięć imprez. Od wczoraj liczy ich już jedenaście. Organizatorzy cyklu włączyli do programu Półmaraton Ślężański w Sobótce.

- Półmaraton Ślężański wypadł z "Korony" na 2017 r. ze względu na kolizję terminów w 2017 z Warszawą i Poznaniem. Był najmniejszy z całej trójki - wyjaśnia Henryk Paskal, szef PSB, które wraz z Wojskowym Klubem Biegacza "META" Lubliniec powołało do życia "Koronę". 

- Wracamy do cyklu po rocznej absencji. Przez wiele miesięcy przekonywaliśmy do siebie PSB. Udało się - cieszy się Wojciech Kacperski, Dyrektor Półmaratonu Ślężańskiego.

Zgodnie z opublikowanym właśnie regulaminem "Korony" na 2018 r., wyróżnienie zapewni ukończenie 5 z 11 biegów w ciągu roku kalendarzowego (lista poniżej), z zastrzeżeniem dotyczącym kombinacji imprez (patrz regulamin). 

Jednocześnie zadecydowano o powołaniu tzw. „Złotej Korony". Warunkiem jest ukończenie 10 półmaratonów... ale bez Półmaratonu Ślężańskiego w Sobótce. 

Choć bieg w Sobótce zaplanowano na 24 marca, a półmaraton w Warszawie na 25 marca, regulamin "Złotej Korony" nie daje możliwości wyboru - trzeba biegać w stolicy. - Bieg w Warszawie to największych półmaraton w Polsce. Trudno sobie wyobrazić "Koronę" bez tego biegu - tłumaczy Henryk Paskal.  

Z wyłączenia biegu Sobótce ze "Złotej Korony" gospodarze tej imprezy robią problemu. Nie zamierzają też zmieniać terminu imprezy, by nie odbywał się w przeddzień biegu w stolicy. - Nie da się pobiec w dwóch miejscach naraz - tłumaczy Wojciech Kacperski.

Sam Henryk Paskal zdaje sobie sprawę, że zapewne "znajdzie się 2 czy 3 zapaleńców do startu w dwóch biegach w jeden weekend", w imię skompletowana wszystkich imprez z kalendarza KPP, ale w żadnym wypadku do tego nie namawia. - Dbajmy o swoje zdrowie - podkreśla. 

Lista zdobywców "Korony" w 2017 roku przekroczyła 2300 osób. Aktualnie trwa jeszcze weryfikacja kolejnych spóźnionych wniosków o przyznanie wyróżnienia. Jak zapowiada Henryk Paskal, po sezonie 2018 zostanie przeprowadzona dokładna analiza frekwencji i zgłoszeń biegaczy do wyróżnienia, a wnioski znajdą odzwierciedlenie w kalendarzu cyklu na rok 2019. 

Lista półmaratonów wchodzących w skład Korony Polskich Półmaratonów w 2018 r. 

 • ONICO Półmaraton Gdynia (18 marca)
 • Półmaraton Ślężański - Sobótka (24 marca, nie wchodzi w skład ZŁOTEJ KORONY)
 • PZU Półmaraton Warszawski (25 marca)
 • PKO Półmaraton Poznański (15 kwietnia)
 • PKO Półmaraton Białystok (13 maja)
 • Hunters Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wlkp. (10 czerwca)
 • PKO Nocny Półmaraton Wrocław (16 czerwca)
 • Toyota Półmaraton Wałbrzych (19 sierpnia)
 • Półmaraton Philips'a (2 września)
 • Półmaraton Lechitów w Gnieźnie (15 września)
 • PZU Cracovia Półmaraton Królewski (14 października)

Regulamin Korony Półmaratonów Polskich na 2018 r.: ZOBACZ

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce