Poskromić Pustynną Ośmiornicę


Opublikowane w pt., 18/05/2018 - 15:36

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wymagający bieg przełajowy po pustyni. Choć jego dystans nie imponuje, z pewnością da solidny wycisk każdemu, kto odważy się i podejmie próbę poskromienia Pustynnej Ośmiornicy.

– Dlaczego pustynna to wiadomo a ośmiornica? Bo będziemy kilka razy ósemkować na trasie – mówi organizator Grzegorz Dors. – Trasa będzie nietypowa i trudna: w całości piaszczysta, góry, bardzo strome podejścia… Zależnie od wyboru mierzy od 4 do 8 km, ale zapewniam, że to wystarczająco, żeby się zmęczyć. Można ją zrobić rekreacyjnie, ale jeśli ktoś trenuje i biega półzawodowo, musi od początku pójść ostro. A górki są mocne, więc na trasie przyjdzie taki moment, że będzie mrok w oczach.

Czwarta już Pustynna Ośmiornica wystartuje w niedzielę 20 maja w Siedlcu. Biegacze będą mieli do pokonania 8000 metrów a zawodnicy, którzy wybiorą nordic walking dwukrotnie mniej. Ponieważ impreza jest jednocześnie trzecim etapem 8. Jurajskiego Pucharu Nordic Walking, kijkarze zostaną sklasyfikowani i nagrodzeni w kategoriach wiekowych. Dla biegaczy przewidziano tylko klasyfikację open, ale za to nagrodzonych zostanie pięciu najlepszych zawodników oraz pięć zawodniczek. Dla wszystkich przewidziano medale: - Zawody są nietypowe, podobnie medal w kształcie podkowy, czyli herbu gminy Janów. Takich zawodów z pewnością państwo nie zobaczycie nigdzie indziej – zapewnia organizator.

Zapisy są możliwe jeszcze w dniu zawodów: - Wiemy, że dzisiaj jest tyle imprez sportowych i taki wybór, że nie robimy problemów z zapisem, nawet, jeśli ktoś się zdecyduje w ostatniej chwili. Dobrze nas jednak uprzedzić, chociaż telefonicznie, żebyśmy mogli się przygotować na taką liczbę uczestników. Na pewno będziemy mieli pewien zapas medali.

Udział w tym biegu i marszu to wyzwanie, bo zawody nie należą do łatwych. Warto go rozważyć także z innego względu – niezbyt często ma się okazję biegać po piasku. Pustynia Siedlecka nie jest wytworem naturalnym, powstała jako pozostałość po wyrobisku piasków. Ma 30 hektarów powierzchni i wygląda… jak pustynia. Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić, jak się biega w piasku po kostki, może zmierzyć się z Pustynną Ośmiornicą.

Więcej informacji oraz regulamin: TUTAJ

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce