Poznań: Sylwestrowe bieganie w mrozie - "przyjemne"

Opublikowane w ndz., 31/12/2017 - 09:18

Każdy na swój sposób chce spędzić ostatnie dni roku. Fajną do tego okazją dla biegaczy są biegi sylwestrowe.

W sobotę 30 grudnia, w samo południe w Poznaniu nad Maltę wystartował już. 34 Bieg Sylwestrowy. Do pokonania mieliśmy dwa dystanse - 5,4 km (jedno okrążenie dookoła jeziora maltańskiego) oraz 10,8 km (dwie rundy).

Temperatura od rana utrzymywała się poniżej zera i taka odczuwalna była też podczas biegu. Dzieki temu bieganie... było przyjemne. Kilka osób pobiegło w przebraniach, świętowaliśmy składając sobie życzenia noworoczne. Przed startem wystrzelono kilka petard.

Wystartowało ponad 800 osób. Ja postanowiłem potraktować ten start treningowo. Wybrałem dłuższy dystans.

Do mety dotarłem, z czasem 52:30, razem z 424 innymi biegaczy. Wygrał Szymon Belgrau. Wśród kobiet triumfowała Anna Wasik Anna.

Krótszy dystans ukończyło 300 biegaczy. Wygrał Marcin Kęsy, a wśród kobiet Agnieszka Stachowiak. Na mecie czekały pamiątkowe medale oraz upominek, którym była szklanka. Organizację biegu oceniam na szóstkę, wszystko sprawnie i ciekawie, począwszy od działania biura zawodów, po samą dekorację.