Pucha Króla po nowemu. W maju bezpłatny prolog


Opublikowane w śr., 25/04/2018 - 13:33

Pod znakiem nowości będzie stała tegoroczna edycja Pucharu Króla w Warszawie. Najważniejsza - zawody opuszczają Wilanów.

Cykl rozgrywany jest dla upamiętnienia monarchy Jana III Sobieskiego, który władał naszym krajem w XVII wieku. W historii zapisała się m.in. jego odsiecz Wiednia z 1683 roku. Kilka lat wcześniej król nabył majątek Milanów i zmienił jego nazwę na Wilanów (łac. Villa Nova - red). Była to jego letnia rezydencja. Do Warszawy gmina została została włączona w 1951 roku.

Po dwóch latach Puchar Króla musi opuścić Wilanów. Wszystko przez trwające prace związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Zawody przenoszą się m.in. na pobliski Ursynów.

– Musieliśmy szukać alternatywy dla miejsca rozgrywania zawodów. Pola Wilanowskie, gdzie była nasza baza, są teraz terenem wielkiej budowy. Doszliśmy do porozumienia z administracją innymi lokalizacjami – mówi maratończyk Jakub Nowak, organizator imprezy.

Pierwszy etap rozegrany zostanie już 12 maja, tuż przed Biegiem Ursynowa. Będzie to nowość w pucharowym kalendarzu - Bieg SGGW. Czeka 5-kilometrowa przełajowa trasa wyznaczona na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Udział w imprezie jest darmowy. Limit wynosi 500 osób. Wolnych miejsc zostało już nie wiele.

– Bieg SGGW to, od zawsze, impreza w randze Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Do tej pory było to jednak stosunkowo kameralne wydarzenie. Oprócz studentów, startowało tam może ze 30 osób. Chcieliśmy wypromować to miejsce, bo to świetny teren do biegania, posiadający piękną i komfortową, trawiastą nawierzchnię. Rozmawiając z przedstawicielami AZS postanowiliśmy nieco przebudować ten bieg – objaśnia Kuba Nowak.

Nowe lokalizacje to nie wszystko. W tym roku zmniejszy się liczba imprez rozgrywanych w ramach Pucharu. Z dotychczasowych pięciu pozostaną trzy. Zdobywane miejsca będą przeliczane na punkty, na podstawie których powstanie następnie klasyfikacja generalna. Uczestnicy rywalizować będą m.in. w Biegu Husarii, który odbędzie się na Targówku, oraz w Biegu Wdzięczności, który rozegrany zostanie na Ursynowie. Nie wykluczone jednak, że w przyszłości zmagania wrócą do pełnej formuły.

– Również żałuje, że nie udało nam się dopracować całego cyklu. Chcieliśmy, żeby odbyło się pięć imprez. Ale wciąż nie mówimy NIE. Może w kolejnych latach wrócimy do pełnej formuły i odwiedzimy inne dzielnice. Byłoby to takie ogólnowarszawskie Grand Prix, pokazujące różne ciekawe tereny miasta. Wszystkie nasze biegi rozgrywane są na crossowych trasach i w fajnych warunkach – zaprasza Jakub Nowak.

Bieg SGGW odbędzie się 12 maja na terenie starej części Kampusu SGGW, przy ul. Nowoursynowskiej 166. W ramach imprezy odbędą się biegi dla dzieci i marsz nordic walking. Początek biegu głównego o godzinie 13:00. Na uczestników czekają medale, oraz pamiątkowe koszulki.

Puchar Króla i Grand Prix Warszawy w Nordic Walking obejmują 3 starty:

  1. Bieg SGGW - Prolog XII Biegu Ursynowa 12.05.2018 (Ursynów, Kampus SGGW)
  2. Bieg Husarii – 26.08.2018 (Targówek, Wake Farma, Zalew Bardowskiego)
  3. Bieg Wdzięczności – 28.10.2018 (Ursynów, Kampus SGGW)

Puchar Króla w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce