9. Rybnicki Półmaraton Księżycowy z niespodziankami


Opublikowane w wt., 15/05/2018 - 11:06

Rybnicki Półmaraton Księżycowy to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza biegowego w południowej Polsce. Śmiało można powiedzieć, że zapoczątkowała modę na bieganie nocą. Dzięwiąta edycja odbędzie się 23 czerwca, czyli dokładnie w noc świętojańską. Na ulice Rybnik w tę najkrótszą noc roku wybiegnie ponad tysiąc osób. Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek.

Trasa pozostaje bez zmian: półmaraton zostanie rozegrany na trzech pętlach o długości 7,032 km. Jest atestowana i niezbyt łatwa: - Biegacze mówią, że trasa u nas jest ciężka. Jeśli ktoś robi życiówkę w Rybniku, to znaczy, że jest w naprawdę bardzo dobrej formie. To taka weryfikacja – śmieje się Marek Pietras z rybnickiego MOSiRu. – Mówią też, że jeśli ktoś przebiegnie tę trasę, to poradzi sobie też z innymi półmaratonami w kraju.

Zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 22:00, kiedy będzie chłodniej i bardziej klimatycznie.

- Nowością w tegorocznej edycji jest klasyfikacja na jednej pętli, czyli bieg na dystansie 7,032 km. To oferta dla osób, które nie są jeszcze w stanie przebiec całego półmaratonu a chcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Do tej pory nie było takiej opcji, chyba, że w sztafecie – mówi Marek Pietras i uspokaja, że opcja sztafety pozostaje aktualna, podobnie jak „Maraton dwóch serc”, w ramach którego zgłoszone pary przebiegają w sumie maraton i są klasyfikowane po sumach czasów uzyskanych w półmaratonie.

Nie jest to jedyne wyjście naprzeciw oczekiwaniom zawodników: - W tym roku przeprowadziliśmy ankietę, pytając biegaczy, co chcieliby otrzymać w pakiecie startowym. Mieli do wyboru różne opcje, między innymi kubek, bidon albo parasol. Wybrali saszetkę biegową i w tej chwili przygotowujemy takie pakiety, w których saszetka się znajdzie.

Zgłoszenia do biegu nadal trwają, można się zapisać na każdy z dystansów. Limit uczestników to 1400 osób. Organizatorzy zapewniają też strefę relaksu oraz strefę małego biegacza. Ta ostatnia dedykowana jest rodzinom. Po południu najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się z przygotowanymi dla nich trasami i powalczyć o nagrody.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy to część Rybnickiego Grand Prix, które rozpocznie się już za kilka dni Biegiem Wiosny (5 km). W jego skład wchodzą też: debiutujący w tym roku Kamień Extreme oraz kultowy Bieg Barbórkowy.

Więcej informacji o cyklu i półmaratonie - TUTAJ.

9. Rybnicki Półmaraton Księżycowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

FestiwalBIegów.pl jest patronem medialnym imprezy.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce