Rzeźnicy wracają na połoninę! ultraMaraton Bieszczadzki przez Wetlińską


Opublikowane w sob., 17/03/2018 - 08:47

Jeszcze nie w tym roku, ale... porozumienie, które Fundacja Bieg Rzeźnika zawarła właśnie z władzami Bieszczadzkiego Parku Narodowego daje nadzieję, że w bliskiej przyszłości Bieg Rzeźnika, kultowy bieg parami czerwonym bieszczadzkim szlakiem, znów przebiegnie połoninami. A na razie, w październiku 2018 roku, na teren Parku wbiegną uczestnicy ultraMaratonu Bieszczadzkiego!

Organizator VI Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego (UMB), Fundacja Bieg Rzeźnika, ogłosił właśnie trasę nowego biegu na dystansie 90 km. Jest bardzo atrakcyjna, łączy dotychczasową trasę dystansu 52 km oraz dodatkową pętlę biegnącą szlakiem granicznym od Okrąglika do Rabiej Skały, przez Jawornik, w dół do Wetliny,i... w górę na Przełęcz Orłowicza i szczyt Smerek, a dalej z powrotem na Fereczatą, Okrąglik, Jasło i do Cisnej. Po 2 latach przerwy biegacze pojawią się zatem znów na Połoninie Wetlińskiej!

Start biegu zaplanowano na godzinę 1 w nocy, będą więc niezbędne czołówki, ale odcinek pasma granicznego za Okrąglikiem powinien przywitać zawodników pięknymi widokami w świetle wschodzącego Słońca. A wszystko w przepięknych jesiennych barwach, z których Bieszczady w październiku słyną.

90 km długości i ponad 3500 m przewyższeń będzie dawało 4 punkty I-TRA. Ponieważ trasa przecina Bieszczadzki Park Narodowy, liczba uczestników została ograniczona do 370 osób. Do 22 marca obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 166 pln, z czego 26 pln będzie przekazane na rzecz Parku.

Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki to zwykle drugi weekend października. Tegoroczna, szósta impreza odbędzie się w sobotę 13 października. Złożą się na nią 4 biegi: nowy dystans 90 km, „klasyczny” 52 km oraz żartobliwie nazwane Ćwierćultramaraton na 17 i Półultramaraton 26 km. Tradycyjnie są też planowane biegi dla dzieci.

Więcej informacji o biegu
Zapisy

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce