Sierpecka Dziesiątka kusi nagrodami. Są jeszcze pakiety


Nowy rok szkolny w Sierpcu rozpocznie się na biegowo. Na początku września rozegrana zostanie już trzecia edycja zmagań na 10 km. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Sierpc to licząca blisko 18 tysięcy osób miejscowość położona na Mazowszu. Prawa miejskie otrzymała w XIV wieku, choć początki osady datowane są na wieki wcześniejsze. Do największych atrakcji należą zabytkowe kościoły. Jest też skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej. Czas na zwiedzanie przyjdzie jednak po ukończeniu zawodów.

Już po raz trzeci na głównych ulicach Sierpca rywalizować będą biegacze. Trasa składa się z trzech pętli i posiada atest PZLA. Według zapewnień organizatorów, bieg jest płaski i dobry do osiągania doskonałych rezultatów. Start znajduje się przy ul. Traugutta 5, natomiast meta zlokalizowana będzie przy ul. Piastowskiej 39, przed Centrum Kultury i Sztuki.

W ramach biegu prowadzone będą klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w wysokości 500 zł. Drugi zawodnik i zawodniczka na mecie otrzyma 400 zł. Trzecia lokata wyceniona jest na 300 zł.

Na zwycięzców w kategoriach wiekowych czekają nagrody rzeczowe. Statuetki otrzyma też dziesiątka „Najlepszych Sierpczan” oraz najmłodszy i najstarszy mieszkaniec miasta. Na wszystkich czekają pamiątkowe medale.

Bieg zaplanowano na 3 września. Start o godzinie 10. Biuro zawodów działać będzie od godziny 7:30 i znajdować będzie się w Centrum Kultury i Sztuki. Opłata startowa to zaledwie 20 zł. Jeśli ktoś chce otrzyma w pakiecie startowym okolicznościową koszulkę musi dopłacić 30 zł. Limit uczestników wynosi 300 osób.

W zmaganiach weźmie udział m.in. Robert Bandosz – mistrz Europy w biegach przeszkodowych w kategorii wiekowej M25-29. Warto się przyłączyć.

RZ

Fot: http://biegi.sierpc.pl/


 

 

Polecamy również:


Podziel się: