Super Halfs: Półmaraton w Pradze przeniesiony na wrzesień


Opublikowane w pon., 30/03/2020 - 09:35

Sportosimo Prague Half Marathon, wchodzący w skład serii Super Halfs, został przeniesiony na 6 września. Pierwotnie bieg miał się odbyć 28 marca. – Zdrowie uczestników jest na pierwszym miejscu – podkreślili organizatorzy w komunikacie, cytowanym przez stronę internetową Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Nowy termin wypracowano po rozmowach z urzędem miasta, czeską federacja lekkoatletyczną i telewizją. Dokładnie miejsce i godzina startu zostaną podane w późniejszym czasie.

Organizatorzy automatycznie przenieśli wszystkie opłacone pakiety na nowy termin. Jak zapewnili, uczestnicy otrzymają koszulki i medale. Ci, którym nie będzie dane wystartować, mogą przepisać pakiet na inną osobę lub przenieść opłatę startową na kolejną, przyszłoroczną edycję (zawody zaplanowano na 27 marca 2021 r.). Obie opcje są dostępne bez dodatkowych opłat do końca lipca 2020.

Osoby zarejestrowane do Super Halfs Running Series otrzymają w ciągu 2 tygodnie dodatkowe informacje nt. cyklu. Wcześniej przełożono półmaraton w Lizbonie - co ciekawe, także na 6 września.

Przełożone półmaratony w Lizbonie i Pradze uniemożliwiły start nowego cyklu

Super Halfs tworzą także imprezy w Kopenhadze (13 września), Cardiff (4 października) i Walencji (25 października).

Organizatorzy z RunCzech zdecydowali także o przełożeniu kolejnego biegu w 2020 - Volkswagen Prague Marathon, który zaplanowany był na 3 maja 2020, z udziałem 50% uczestników zagranicznych. Zawody odbędą się jesienią, a nowy termin poznamy w ciągu najbliższych dni.

– Wiemy jak ciężka to sytuacja dla wszystkich biegaczy ciężko trenujących do biegu. Niemniej zdrowie uczestników wolontariuszy, kibiców, sponsorów i partnerów jest naszym priorytetem. Przygotowujemy nasze biegi najlepiej jak potrafimy i czekamy by przywitać biegaczy na biegu we wrześniu – mówi Vaclav Skrivanek, dyrektor RunCzech.

– Zachęcamy biegaczy do odpowiedzialnego zachowania, słuchania rekomendacji i lokalnych zaleceń od służb odpowiedzialnych za rozwiązanie tej sytuacji w możliwie najszybszy sposób. Aby zachować sprawność fizyczną i mentalną ciągle powinniśmy trenować i trzymać się razem – podkreślił.

W Czechach u 2 743 osób stwierdzono dotąd zakażenie koronawirusem, a 16 zakażonych osób zmarło - wynika z najnowszego bilansu, opublikowanego w niedzielę przez resort zdrowia Republiki Czeskiej.

opr. red.

źródła: Organizator via Polskie Stowarzyszenie Biegów / PAP


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce