Tarnów pobiegł po Buławę Hetmana Tarnowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 14/10/2014 - 15:08

Dokładnie 305 biegaczy stanęło w niedzielne popołudnie na starcie 23. Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Zawodnicy pokonali 4 pętle urokliwymi uliczkami starego miasta, podążając śladami założycieli miasta.

Pierwsi na mecie zameldowali się uczestnicy biegu na 2,5 km. Najszybciej krótka trasę pokonał Michał Bujała (7:53).

Czołówkę biegu głównego na 10km zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Z czasem 32:47, tylko o sekundę lepszym od drugiego zawodnika, przybył na metę Artem Kazban, reprezentant klubu sportowego... Finisz Kalisz.Drugi w klasyfikacji open Jacek Żądło to członek LKS STAL MIELEC, trzeci zawodnik to również Ukrainiec Mykaylo Iveruk z czasem 32:56.

Na pierwsze kobiety kibice poczekali jeszcze pięć minut, gdy na mecie pojawiły się reprezentantki Ukrainy - Daria Michajowa i Olga Jarotska (odpowiednio miejsca 16 i 17 w open).

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

W Tarnowie biegały także najmłodsi. 150 dzieci sprawdziło swoja formę biegową na dystansie 1000m.

Podsumowując bieg słowami organizatora, prezesa Stowarzyszenia „Sokół” Bogdana Banasia: - Impreza udana, było słońce, było ładnie, ludzie biegali, czego chcieć więcej?.