Ilona Gradus i Paweł Zakowicz wygrywają 5. Marriott Everest Run [ZDJĘCIA, WYNIKI]


Opublikowane w sob., 09/02/2019 - 19:29

SOBOTA

Pierwsi zawodnicy Mariott Everest Run na klatkę schodową hotelu wybiegli o 9 rano. Mozolnie wspinają się na 42 piętro. Przyświecają im różne cele i jak co roku, pytani o plany odpowiadają niechętnie.

Niektórzy wystartowali z myślą o zaliczeniu wysokości Everestu. W tym celu muszą się wspiąć na szczyt budynku aż 65 razy. Dla innych to... dopiero rozgrzewka. Będą wchodzić aż do 9 rano w niedzielę.

- Zobaczymy, co będzie. Chciałabym pobiec więcej niż przed rokiem. Wtedy wbiegłam 78 razy. Tym razem będę szczęśliwa, gdy uda się zrobić 79 wejść - zapewnia Ula Przygoda, która w tym momencie zbliża się do 39 wejścia i jest na 3 miejscu wśród pań.

Rywalizacja kobiet ma w tym roku mocną obsadę. Po schodach nieprzerwanie wbiega Ilona Gradus. W zeszłym roku mówiła nam, że nie jest pewna, czy jeszcze wróci na tę imprezę. Wtedy na 42 piętro wbiegła 99 razy, chociaż miała zamiar odpuścić zaraz po wysokości Everestu. Została na schodach, by zobaczyć, czy da radę jeszcze raz... a potem kolejny raz. Tą metodą wygrała, zajęła drugie miejsce w open i została rekordzistką oryginalnej „trasy”.

W tym roku Ilona wbiegła na szczyt już 39 razy. Ma też za plecami bardzo silną rywalkę. W biegach po schodach debiutuje Patrycja Bereznowska. Mistrzyni świata i Europy w biegu 24-godzinnym nie zdradza planów. Pytana, czy wytrzyma do 9:00 rano i czy planuje rekord, tylko się uśmiecha.

Dla Patrycji wszystko jest tu nowe. W połowie dnia przyzwyczaiła się już rytmu zjeżdżania windy i odpowiednio rozplanowała część biegową. W chwili redagowania tego tekstu zrównała się liczbą wejść z Iloną Gradus. Na razie jest zachwycona biegiem i jego organizacją, a schody pokonuje z myślą o innym biegu, na który się szykuje. Jakiego? Znów tylko się uśmiecha.

Wśród panów nie ma obrońcy tytułu sprzed roku. Nie startuje także rekordzista trasy sprzed dwóch lat. Na razie prowadzi Wojciech Kargul, który ma już 41 wejść za sobą.

Wyniki na żywo: TUTAJ

IB


AKTUALIZACJA

NIEDZIELA

Ilona Gradus - 105 wejść i Paweł Zakowicz - 103 wejścia, wygrywają piątą edycję Marriott Everest Run. 

Wyniki: TUTAJ

Podsumowanie imprezy:

Ilona Gradus zdominowała Marriott Everest Run i… pożegnała się z imprezą. "To silne emocje i nie chcę ich powtarzać” [ZDJĘCIA, WYNIKI]

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce