Upalny Ekiden w stolicy. Zabawa, integracja, rywalizacja… [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 13/05/2018 - 16:52

Aż 754 sztafety, japońskie akcenty, dwa dni zmagań w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, upalne słońce, szczytny cel i dużo zabawy. Tak wyglądał Ekiden 2018. Do rywalizacji przystąpiły sztafety złożone z 6 osób. Do podziału między siebie mieli dystans maratonu. Do wyboru były odcinki 7,5 km, 2 x 10 km, i 3 x 5 km.

Jednak nawet te najkrótsze odcinki były wyzwaniem, gdy temperatura wzrosła, a długie fragmenty trasy były zalane słońcem. „Dużo pij” - taką radę przekazywali swoim zmiennikom ci, którzy schodzili z trasy.

- Na wielkie bieganie i super wyniki może i jest za gorąco, ale na dobrą zabawę i fajne spędzenie czasu jest idealnie - przekonywał Łukasz Oskierko. - Biegałem dzisiaj z Adidas, z moim teamem z pracy. Dla nas do okazja do integracji, ale mamy też wewnętrzną rywalizację pomiędzy działami. Reprezentowałem „trade marketing” i wydaje mi się, że mój dział na razie prowadzi- dodał Oskierko, który drużynę swojego pracodawcy wsparł już trzykrotnie.

Z nastawieniem na zabawę do rywalizacji przystąpiły również firmy pozabiegowe.

- Sama się zgłosiłam, ale muszę przyznać, że w ogóle nie trenowałam. Biegłam na drugiej zmianie i czułam się trochę dziwnie, że wszyscy mnie wyprzedzają, ale dla mnie to była przede wszystkim zabawa, a nie rywalizacja - mówiła biegaczka z PRA Health Sciences.

Pracownicy Salesforce na imprezie debiutowali. Dla nich udział w biegu był przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym. - Biegniemy pierwszy raz i robimy to dla fundacji wspierającej dzieci no i oczywiście dla świetnej zabawy - powiedzieli nam biegacze ze zmiany czwartej i szóstej, którzy na co dzień nie są biegaczami.

- Ja biegam na co dzień, chociaż bieganie nie jest moją ulubioną dyscypliną, a zwłaszcza w słońcu. Biegłam dzisiaj wolnym tempem, na szczęcie jesteśmy tu dla zabawy, więc myślę, że drużyna nadrobi to z uśmiechem - powiedziała nam biegaczka z ekipy Carrefoura.

Sposób na połączenie zabawy z rywalizacją znalazła sztafeta AMW#5, która wygrała tegoroczne zmagania. Drugie miejsce zajęła sztafeta Żórawki Team. Podium uzupełnili biegacze z Cisowianka Team PL 1. Gratulujemy!

Pełne wyniki: TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce