W Grand Prix Warszawy ważna teraźniejszość, ale i przeszłość


Opublikowane w sob., 29/11/2014 - 19:20

W jednej ze szkół na warszawskim Ursynowie zakończył się dziś na dobre kolejny sezon Grand Prix Warszawy. W tym roku stołecznemu cyklowi biegów przypadł zacny jubileusz 25-lecia istnienia. Nie zabrakło osób związanych z zawodami od pierwszych metrów.

Miłym akcentem uroczystości było uhonorowanie czterech biegaczy: Jacka Noworyta, Eugeniusza Dembińskiego, Wiesława Łuksze oraz Tadeusza Andrzejewskiego. Wszyscy starują w Grand Prix Warszawy od początku, a więc od 1990 roku. Wyróżniono także pierwsze organizatora imprezy Janusza Kalinowskiego.

Zwycięzców tegorocznego cyklu poznaliśmy trzy tygodnie temu. Wśród mężczyzn, tak jak przed rokiem, wygrał Artur Jabłoński (zwycięstwa w sześciu biegach, raz był drugi), wśród kobiet nie było mocnych na Agnieszkę Łęcką (wygrała siedem biegów, raz była na druga). Zestawiając z sobą podium z 2013 i 2014 można znaleźć elementy wspólne. Wśród kobiet Elżbieta Peret utrzymała drugą pozycję. U mężczyzn mamy „powtórkę z rozrywki”, gdyż skład osobowy podium pozostał bez zmian - zmieniła się tylko kolejność.  

– Od dwóch lat mamy podobne podium. W 2012 roku zwyciężyłem Grand Prix a później zaczął wygrywać Artur Jabłoński. Rok temu zająłem drugie miejsce ex-aequo z Krzysztofem Wasiewiczem. Tym razem Krzysiek mnie wyprzedził i jestem trzeci. Można więc powiedzieć, że jest tendencja spadkowa i za rok może wypadnę z podium, ale będę walczył o swoje – opowiadał nam dziś Sebastian Polak.

– Jeszcze nie wygrałem z Arturem i aż się chce go ugryźć. Z drugiej strony wiem, że on biega od wielu lat i więcej trenuje. Jednak walczę. Kilka lat temu była  jeszcze większa konkurencja na Grand Prix Warszawy, bo startowali Emil Dobrowolski oraz Marcin Kufel, ale nie przyjeżdżali na całe cykle i nie liczyli się w klasyfikacji generalnej – wspominał popularny „Słonik”.

Organizatorka cyklu Alina Sakwa, zapowiedziała dziś, że w przyszłym roku cykl zostanie skrócony z dziewięciu do ośmiu biegów. Ma być to jedyna zmiana w regulaminie. Pierwszy bieg Grand Prix Warszawy 2015 zaplanowano na 14 lutego. Są chętni? My na pewno! 

Grand Prix Warszawy 2014. Klasyfikacja generalna:

Kobiety: 

1. Agnieszka Łęcka
2. Elżbieta Peret
3. Anna Sawicka
4. Marta Mikołajczyk
5. Monika Dryja
6. Marzena Opowicz

Mężczyźni: 

1. Artur Jabłoński
2. Krzysztof Wasiewiczem
3.  Sebastian Polak
4.  Przemysław Osełka
5.  Radosław Gromek
6.  Rafał Budnicki

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce