W Lipinkach na finał GP Małopolski. Czekają nagrody pieniężne


Już w najbliższą sobotę w Lipinkach k. Gorlic rozegrany zostanie 11. Bieg Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego. Impreza zakończy zmagania w ramach Grand Prix Małopolski w sezonie 2017.

Wydarzenie upamiętnia trenera i nauczyciela wychowywania fizycznego, który promował na tych terenach lekką atletykę. W 1995 roku założył klub ULKS Lipinki, który na przestrzeni lat wychował wiele talentów: znanego płotkarza Dominika Bochenka, sprinterkę Jolantę Wójcik czy specjalistę od biegów długich Szymona Kulkę. Trener Kazimierzowi Świerczowski zmarł mając zaledwie 37 lat.

Bieg w Lipinkach rozgrywany jest na dwóch dystansach 5 km dla kobiet i 10 km dla mężczyzn. Start i meta znajdują się w okolicach Hali Sportowej. Uczestnicy biegną przez centrum miasteczka. Organizatorzy spodziewają się tym razem ok. 250 osób na starcie.

- Trasa od ubiegłego roku posiada posiada atest. Można tu pokusić się o dobre wyniki, bo jest niemal całkowicie płasko. Panie będą miały do pokonania jedno okrążenie, natomiast panowie muszą przebiec dwie rundy. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Po biegu na wszystkich czekać będzie pyszna szarlotka – zaprasza Tomasz Świerzowski dyrektor imprezy, który w Lipinkach kontynuuje pracę u podstaw zapoczątkowaną przez brata.

W tym roku oprócz klasyfikacji dla kobiet i mężczyzn oraz kategorii wiekowych, pokuszono się o stworzenie kategorii dla służb mundurowych i druchów OSP. Tak jak w zeszłym roku prowadzona będzie też klasyfikacja dla małżeństw na podstawie sumy czasów męża i żony.

- Służby pomagają nam, i to bardzo, przy organizacji tej imprezy, więc postanowiliśmy jakoś się odwdzięczyć. Wymyśliliśmy dodatkową, dedykowaną klasyfikację. Nie wiąże się to z dodatkową pracą dla nas, a może sprawić przyjemność. Dla najlepszego małżeństwa będziemy mieli na nagrodę kolację z jednej z gorlickich restauracji – objaśnia Tomasz Świerzowski.

11. Bieg Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego wystartuje o godz. 11:30. Biuro zawodów czynne będzie od 8:00. Zapisy przyjmowane będą również w dniu biegu, do godz. 11:00. W tym terminie trzeba też odebrać pakiet startowy.

Na najlepszych uczestników z Polski czekają nagrody finansowe. Zwycięzców i zwyciężczynie tej klasyfikacji gospodarze imprezy uhonorują czekami na 600 zł. Co godne podkreślenia, po 300 zł otrzymają zwycięzcy w kategorii juniorów.

Pierwsze 100 mężczyzn i 100 kobiet zdobędzie punkty Grand Prix Małopolski. Szczegółową klasyfikację cyklu opublikujemy niebawem. 

W ubiegłym roku w Lipinkach zwyciężyli Katarzyna Broniatowska - srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Europy w Geteborgu na 1500m, oraz wychowanek miejscowego klubu ULKS Lipinki Szymon Kulka - mistrz Europy Juniorów w Biegach Przełajowych z Budapesztu.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: