W Święcanach uczcili pamięć senatora Stanisława Zająca [ZDJĘCIA]

Opublikowane w sob., 28/04/2018 - 21:28

W sobotę 28 kwietnia w Święcanach w powiecie jasielskim odbył się już siódmy bieg pamięci senatora Stanisława Zająca. Polityk ziemi jasielskiej, społecznik, 10 kwietnia 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej.

Bieg rozegrany został na trasie ze Święcan do Trzcinicy. Meta zlokalizowana była przy Skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy. Zawodnicy mieli do wyboru trasy: 21 km lub 5 km.

Wystartowało prawie 150 osób. Większość uczestników stanowili biegacze z Podkarpacia i Małopolski, ale przyjechali też biegacze ze Słowacji i Ukrainy. Wszystkich biegaczy powitała żona senatora, pani senator Alicja Zając.

Biegaczom towarzyszyła wspaniała pogoda. Dla wszystkich zawodników na mecie czekały pamiątkowe medale, które w tym roku nawiązywały swoją formą do obchodzonej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pyszny posiłek.

Na dystansie 21 km zwyciężył Paweł Smędowski, reprezentujący Guklę Bratkowice z czasem 1:17:04. Pierwsza wśród pań na tym dystansie była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego z czasem 1:31:00.

Na 5 km wśród pań zwyciężyła Agnieszka Żelazny z Gorlickiej Grupy Biegowej, z czasem 23:18.78, a wśród panów Kamil Mezglewski z KB GOSIR Krościenko Wyżne z czasem 17:37.25.

Zawodnicy medale otrzymywali z rąk senator Alicji Zając.

– Cieszę się, że tyle osób chce w ten sposób uczcić pamięć mojego męża. Dzisiaj biegali nie tylko dorośli, ale i także dzieci na krótszych dystansach. W biegu na pięć kilometrów pobiegła także nasza córka Agnieszka – mówi senator Alicja Zając.

Szczegółowe wyniki: TUTAJ