W świętokrzyskim„nie cyckają się z rakiem” [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 12/03/2018 - 10:20

Cztery lata temu, zupełnie spontanicznie, grupa kobiet z małego miasteczka w województwie świętokrzyskim, wymyśliły sobie bieg. Bieg Kobiet. Tak zaczęła się historia jednego z najfajniejszych biegów w naszym regionie, może bieg to nawet złe słowo, bo bardziej pasuje tu happening biegowy, niemniej jednak jest to naprawdę niezwykłe wydarzenie.

Od trzech lat dziewczyny biegają pod hasłem „Nie cyckamy się z rakiem”. Mam przyjemność włączać się w to wydarzenie.

Promujemy profilaktykę raka piersi oraz profilaktykę nowotworową wśród kobiet w różnym wieku. Współpracujemy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii, a specjaliści prowadzą badania w cytobusie, doradzają, pokazują jak badać piersi.

W tym roku poszliśmy o krok dalej i nawiązali współpracę z Fundacją Rak&Roll, na rzecz której zbieraliśmy datki od uczestniczek biegu.

Na starcie stanęło blisko 250 kobiet.... i nie tylko kobiet.

Atmosfera biegu udzieliła się wszystkim. Kolorowe stroje, przebrania, uśmiechy, zdjęcia, żarty, ostatnie poprawki makijażu - kobiety podchodzą do biegu z ogromnym dystansem i poczuciem humoru. Wygląda to po prostu pięknie! Po ulicach małego miasteczka przeszła kolorowa fala uśmiechniętych kobiet, które dystans pięciu kilometrów mogły przebiec lub przejść z kijkami. Na zupełnym luzie, bez walki o wynik, bo jedyna walka, która liczyła się tego dnia, to ta z nowotworem. My dołożyliśmy do tej walki małą cegiełkę, bo do puszki Fundacji Rak&Roll udało się zebrać ponad 2 tys. zł.!

Na mecie, każda uczestniczka otrzymała pamiątkowy medal, kultowego goździka i słodki poczęstunek.

Organizatorem Suchedniowskiego Biegu Kobiet jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBiega oraz Urząd Miasta i Gminy Suchedniów.

Damian Orzechowski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce