Wracają "Katowice wieczorową porą"


Opublikowane w sob., 18/11/2017 - 09:25

„Katowice wieczorową porą” to cykl 4 biegów na orientację w różnych miejscach Katowic. Otwierające cykl zawody odbędą się w środę 22 listopada, a ich trasa będzie przebiegać przez centrum handlowe, Dolinę Trzech Stawów i Osiedle Paderewskiego.

To właśnie w CH 3 Stawy będą zlokalizowane start i meta. Specjalne atrakcje w tym dniu przygotował też GKS Katowice, w CH 3 Stawy będzie można spotkać się z piłkarzami klubową maskotką GieKSikiem, spróbować swoich sił w trafieniu do bramki celnościowej, grze w piłkarzyki i otrzymać jeden z 500 biletów!

„Katowice wieczorową porą” to cykl zawodów na orientację odbywających się raz w miesiącu (listopad, grudzień, styczeń, luty), zawsze po zmroku, zawsze w innej dzielnicy miasta. Pierwszy bieg nowej edycji odbędzie się już w środę 22 listopada. By wziąć w nim udział nie trzeba mieć kompletnego wyposażenia harcerza, a jedynie dużo chęci do dobrej zabawy.

Każdy z zawodników na kilkadziesiąt sekund przed startem otrzymuje mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odwiedzić, a obecność potwierdzić na karcie startowej. Punkt kontrolny to lampion, część z nich jest bardziej widoczna, niektóre mogą sprawić trochę kłopotu. Ten kto znajdzie najszybszą drogę do poszczególnych punktów wygrywa. Startować można w 3 kategoriach: rodzinnej (rodziny z dziećmi), open (w pojedynkę lub parami) oraz profi (w pojedynkę).

Nagrody dla kreatywnie ubranych biegaczy

Start zawodów 22 listopada odbędzie się w Centrum Handlowym 3 Stawy o godzinie 18:00, wcześniej, od 17:00 będzie otwarte biuro zawodów przy strefie restauracyjnej. Tam też będzie można skorzystać z depozytu. Trasa prowadzi przez Dolinę Trzech Stawów i Osiedle Paderewskiego, skąd zawodnicy przebiegną na metę w CH 3 Stawy.

Partnerzy wydarzenia przygotowali dla najlepszych biegaczy nagrody. Jednak nie trzeba wcale być najszybszym, by zdobyć nagrodę. Ponieważ biegi na orientację to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego Centrum Handlowe 3 Stawy ufundowało upominki dla najbardziej kreatywnie przebranych biegaczy. Natomiast dla każdego zawodnika specjalną nagrodę przygotował GKS Katowice, to bilet na ostatni mecz rundy jesiennej, z Miedzią Legnica, który odbędzie się w sobotę 25 listopada. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport”, zapisy prowadzone są na stronie www.rajdkatowice.pl.

Spotkaj piłkarzy GKS Katowice i zdobądź darmowy bilet na mecz!

Nie trzeba jednak startować w biegu na orientację, by zdobyć bilet na mecz GKS-u. Od rana w środę 22 listopada w CH 3 Stawy będzie można otrzymać na stanowisku GKS-u Katowice gadżety klubowe oraz jeden z 500 biletów na mecz z Miedzią Legnica. Popołudniu pojawią się piłkarze i uwielbiana przez dzieci maskotka klubowa GieKSik, z którymi będzie można się spotkać, zmierzyć w precyzyjnym strzelaniu do bramki celnościowej albo w grze w piłkarzyki.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce