Wyjątkowo piękny bieg. 2. Jurajski Bieg Kobiet [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 10/03/2018 - 19:25

Druga odsłona Jurajskiego Biegu Kobiet była niezwykle piękna. Jej ozdobę stanowiły kolorowo ubrane zawodniczki oraz wszechobecne motyle, które przysiadły na numerach startowych, koszulkach i medalach. Aura wykończyła ten obrazek, zaskakując wszystkich prawdziwie wiosennym słońcem i temperaturą sięgającą 15 stopni Celsjusza. W takich warunkach motyle, które stały się motywem przewodnim imprezy nie wyglądały ani trochę nietypowo.

Panie mogły dzisiaj biegać i maszerować w Olsztynie Jurajskim, tuż za granicami Częstochowy. Do wyboru były dwie konkurencje i aż trzy dystanse. Wszystkie trasy poprowadzono w lesie. Zaproszeni byli też panowie, jednak bieg stworzono z myślą o kobietach: kobiecie były numery startowe i specjalnie zaprojektowane koszulki, panie za start płaciły mniej, klasyfikowano je także w kategoriach wiekowych, podczas gdy panowie mogli rywalizować tylko w klasyfikacji open.

Trasa była płaska, ale nie tak łatwa, jak mogło się z pozoru wydawać. Na zawodników czekały śliskie błoto, zamarznięte kałuże oraz piaszczyste, grząskie fragmenty ścieżek.

– Trasa była przyjemna, ale niełatwa, bo bardzo błotnista, miejscami piaszczysta. Pogoda była super, rywalizacja zacięta – oceniała Agnieszka Kolarska z Viking Nordic Team Częstochowa. – Przyjechałam, bo to nie są pierwsze zawody organizowane tutaj przez Miasto Sportu. Dwie poprzednie imprezy, w których uczestniczyłam były bardzo fajne. Były to Bieg Karnawałowy i Nocna Wataha. Medale zawsze tutaj są piękne ale ten to mistrzostwo. W dodatku taka okazja, Dzień Kobiet. Było warto wystartować. Lepiej się uciorać błotem, zmęczyć i spocić, niż ścierać kurze w domu. A już na pewno w nasze święto.

9. Festiwal Biegowy: Na Święto Kobiet Panie zapisują się ze zniżką 30 proc!

Medalami w kształcie motyla monarcha zachwycali się wszyscy uczestnicy imprezy. Zachwyt wzbudziły też koszulki techniczne z logo biegu i stadem kolorowych motyli. Te były opcją dostępną podczas rejestracji, dodatkowo płatną. Na szczęście organizator wykazał się sporą znajomością kobiecej natury i przygotował dodatkowe koszulki dla niezdecydowanych pań – szybko znalazły właścicielki.

– Przepiękne są te medale! Fajna szata graficzna, świetny projekt. Duży plus za kobiece koszulki i ca całą organizację – oceniała Agnieszka Zagała. – Dowiedziałam się, że będzie bieg dla kobiet i, ponieważ zaczynam przygodę z bieganiem, postanowiłam spróbować swoich sił. Chcemy też w ten sposób uczcić Dzień Kobiet: teraz bieg a wieczorem idziemy na koncert. Nie byłam przygotowana na takie warunki, więc trasa była dla mnie dość trudna, zwłaszcza druga pętla. Ale jest satysfakcja.

Satysfakcję z biegu miały z pewnością najszybsze kobiety, które zostały uhonorowane statuetkami… z motylami, a jakże. Na dystansie 5 km zwyciężyła Katarzyna Nowak (22:15), na dwukrotnie dłuższym Agnieszka Czyżewska (45:56) a w konkurencji nordic walking Angelika Pietrzyk (1:10:19).

Pełne wyniki są dostępne TUTAJ.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce