"Względnie łatwa i płaska" Jest trasa 6. Maratonu Lubelskiego


Opublikowane w czw., 29/03/2018 - 09:02

Organizatorzy 6. Maratonu Lubelskiego zaprezentowali trasę tegorocznej edycji biegu. Start i meta zmagań zmagań znajdować będzie się na odrestaurowanym stadionie lekkoatletycznym. To jednak nie koniec nowości.

Od pierwszej edycji impreza Maraton Lubelski zyskał miano jednego z najtrudniejszych maratonów ulicznych w Polsce. Mimo pagórkowatej trasy nie brakowało jednak pasjonatów, którzy decydowali się na pokonanie królewskiego dystansu w Kozim Grodzie.

Tegoroczna trasa lubelskiego maratonu znacznie różni się od poprzednich. Wszystko z powodu trwających w mieście remontów. W zeszłym roku start i meta znajdowały się w okolicach Centrum Spotkania Kultur, tym razem uczestnicy ruszać i finiszować będą na oddanym do użytku rok temu stadionie. Takie rozwiązanie sprawdziło się już jesienią podczas premierowej edycji Lotto Półmaratonu Lubelskiego.

- Można powiedzieć, że, jak na Lublin, jest to względnie łatwa i płaska trasa. Ze względu na liczne roboty drogowe zaplanowane na ten rok w Lublinie, znaczna część trasy będzie przebiegać ścieżkami rowerowymi. Ponadto część jest zapętlona i zawodnicy będą mieli więcej okazji, by minąć się na trasie - informuje Paulina Mróz z Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie.

Na liście startowej 6. Maratonu Lubelskiego znajduje się już 605 osób. Zapisy na towarzyszący 3. Bieg Koziołka ruszą za kilka, kilkanaście dni. Trasa biegu towarzyszącego zostanie wytyczona po trasie maratonu, co ma pozwolić na integrację zawodników oraz wczucie się w maratońską atmosferę osobom, które jeszcze nie zdecydują się na start w biegu głównym, ale start rozważają.

Tu dochodzimy też do kolejnej zmiany. Tym razem bieg towarzyszący rozegrany zostanie na dłuższym dystansie - nie 10, a 15 km.

6. Maraton Lubelski to także biegowe święto najmłodszych biegaczy, którzy będą mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji na sprinterskich dystansach. Będzie też coś dla aktywnych rodzin, które pobiegną w Wielkim Biegu Rodzinnym na symbolicznym dystansie 420 metrów, a także osób chętnie włączających się w wolontariat.

Imprezę zaplanowano na 13 maja. O godz. 9:00 wystartuje bieg główny oraz towarzyszący mu 3. Bieg Koziołka.

Rok temu zmagania na królewskim dystansie ukończyło 601 osób. Zwyciężyli Rafał Czarnecki, z czasem 2:37:30, oraz Magda Kłoda, z wynikiem 3:06:55.

Maraton Lubelski zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce