Za nami 4. Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich


Opublikowane w śr., 27/06/2018 - 10:10

Uczestnicy mogli wybierać spośród dwóch długich biegów anglosaskich: Biegu 6 Schronisk (42 km) i Biegu 3 Schronisk (25,2 km) oraz nowego, alpejskiego Biegu na Klimczok (7,2 km). Oprócz tego organizatorzy zorganizowali 2. Bieg Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado. Na górskie trasy wybiegło ponad 200 osób.

W biegach dla dzieci startowało prawie 150 osób.

Zwycięzcą Biegu 6 Schronisk został Piotr Huzior (ATTIQ TeamSalming) z Nowego Targu, który przebiegł maratońską, trudną trasę w czasie 3:46:46. Najlepsza wśród pań była Julia Honkisz (Nutrend) z Kóz z czasem 4:54:03.

Zwycięzcą Biegu 3 Schronisk został Tomasz Janusz (Sklep Biegowy Bielsko-Biała) z Kaniowa - czas 2:04:30. Wśród pań triumfowała Małgorzata Stępień z Krakowa - 2:46:05.

Zwycięzcą Biegu na Klimczok został Marek Dariusz (Alpin Sport Team) z Wieliczki – 40:47. Wśród pań triumfowała Agnieszka Chwałek (skazaninasukces.pl) z Bestwiny - 54:32s.

- Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. W górach były 4 stopnie Celsjusza, padał również grad – relacjonuje Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport. - Po mistrzostwach otrzymaliśmy wiele podziękowań od uczestników. Nie ustrzegliśmy się jednak małych błędów, które zapewne w przyszłości wyeliminujemy. Już teraz chciałbym zaprosić na zawody do Bielska-Białej w przyszłym roku na piątą edycję Mistrzostw – zaprasza organizator.

Atrakcją dwóch biegów był finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej. Każdy z biegaczy na mecie otrzymał okolicznościowy medal.

- Wielkim atutem przy organizacji tej imprezy jest zaplecze. Hala wielofunkcyjna w Bielsku-Białej daje duże możliwości, które staraliśmy się wykorzystać. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, w hali sportowej mogły się odbyć chociażby biegi dla dzieci. Nowoczesność, komfort i przestrzeń to lubią biegacze, a w Bielsku-Białej mamy takie możliwości - podkreślił Marek Kołodziej z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Każde dziecko otrzymało w pakiecie okolicznościową koszulkę, a na mecie okolicznościowy medal i słodki poczęstunek.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować ponownie bezpłatne biegi dla dzieci. Było to możliwe dzięki firmie Befado, która mocno zaangażowała się w organizację biegów. Dzieci mogły spróbować swoich sił w biegach krótkich. Rodzice ocenili bardzo wysoką naszą organizację - informuje Kuba Karcz.

Organizator imprezy w Bielsku-Białej, stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę na 5 Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej. Zapisy ruszą w lipcu. Informacje i zapisy na stronie www.ultrabeskid.pl

Organizatorami imprezy byli: Gmina Bielsko-Biała, Ultra Beskid Sport, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

red. / org.

Fot. UBS


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce