Zapraszamy na dogtrekking do Szczawnika! Już od 18 września

 

Zapraszamy na dogtrekking do Szczawnika! Już od 18 września


Opublikowane w śr., 15/09/2021 - 15:20

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju nie kończy tegorocznego kalendarza imprez dla aktywnych w Beskidzie Sądeckim. Już w kolejny weekend, od 18 oo 19 września, w Szczawniku odbędzie się III Sądecki Dogtrekking „Tropami Tajgi”. Jest to już trzecia edycja, póki co dość kameralnej, ale zyskującej już stałych uczestników, imprezy dla aktywnych osób mających psy.

Dogtrekking to nic innego jak spacer/bieg z psem na orientację. Uczestnicy przed startem otrzymują mapę z oznaczonymi punktami w których muszą odnaleźć zawieszone kartki z literami i przepisać je na formularz otrzymany od organizatora. Pominięcie któregoś z punktów skutkuje naliczeniem karnych minut.

Trzecia edycja Sądeckiego Dogtrekkingu „Tropami Tajgi” będzie się składała z trzech tras. Pierwsza z nich to sobotnia, nocna trasa około 14 km. Bieg z racji startu w sobotę o godz. 22 zabezpieczony będzie przez Krynicką Grupę GOPR. Kolejne dwie trasy mają odpowiednio 10 km i 20 km. Start rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.

Organizatorzy od zeszłego roku starają się przybliżyć posiadaczom psów jakże przyjazny dla tej grupy Beskid Sądecki. Pierwsza edycja odbyła się również tuż po zeszłorocznym Festiwalu Biegowym i przyciągnęła kilkadziesiąt osób mimo chłodnego października oraz czerwonej strefy covidovej.

Strefa startowa będzie się znajdowała w Szczawniku na parkingu obok nieczynnego wyciągu krzesełkowego. Organizatorzy zapewniają bogaty pakiet startowy oraz jedzenie dla zawodników po ukończeniu biegu. Więcej informacji oraz zapisy na FB

Partnerem medialnym wydarzenia jest festiwalbiegowy.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce