Rzeszów: Piątka dla transplantacji – wygrywa... [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 21/05/2018 - 11:46

W sobotę 19 maja w Rzeszowie po raz ósmy odbyło się Rzeszowskie Święto Transplantacji. Była konferencja naukowa, piknik z udziałem znanych gwiazd muzyki. Na scenie na Rynku pojawili się także pacjenci, którym przeszczep uratował życie i dawcy.

Nowością w tym roku był towarzyszący wydarzeniu bieg głównymi ulicami miasta „Rzeszowska 5-tka dla transplantacji", który już w pierwszej odsłonie zyskał popularność i sympatyków.

Do biegu zgłosiło się ponad 100 biegaczy.

Wygrał pochodzący z Sękowej Paweł Smędowski, student UR w Rzeszowie reprezentujący Gukla Bratkowice.

– Tak się składa, że akurat jestem związany z Rzeszowem poprzez studia. Cel biegu jest bardzo ważny, a trasa bardzo fajna, więc postanowiłem pobiec – powiedział nam tuż przed startem późniejszy zwycięzca.

Wśród biegaczy nie zabrakło zawodników na wózkach inwalidzkich oraz biegaczy z wózkami z dziećmi. Wszystkich połączył jeden cel – pobiec dla transplantacji. Starterem biegu był prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

– Cieszymy się, że wszyscy ukończyli bieg, a wielu z Was pobiło rekordy życiowe. Środki, które pozostały z wpłat od uczestników, chcielibyśmy przekazać na Fundację Iskierka, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. W szczególny sposób chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom - REX AUTO Autoryzowany Dealer ŠKODA Rzeszów, Lody Koral oraz Catering Dietetyczny Suvibox, wolontariuszom z Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Europejskiego, a także dzieciom z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, które przygotowały specjalne, odręcznie wykonane medale dla każdego z biegaczy. Był to pierwszy bieg , który mieliśmy okazję organizować, ale z pewnością nie ostatni – obiecujemy – zapowiadają organizatorzy Biegu „Rzeszowska 5 dla Transplantacji".

Pełne wyniki: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce