11. TAURON Festiwal Biegowy: Już blisko 5,5 tys. zgłoszeń!


Opublikowane w ndz., 31/05/2020 - 10:19

W trudnych czasach bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego wszystkim uczestnikom 11. TAURON Festiwalu Biegowego zapewnimy zwrot 100% opłaty startowej w sytuacji gdy impreza nie dojdzie do skutku ze względu na rządowe obostrzenia związane z COVID-19 .Wraz z uczestnikami – już blisko 5,5 tys. zgłoszeń – przygotowujemy się do imprezy.

Zapisy do imprezy pozostają otwarte - bez limitów czy losowania uczestników, także w biegach górskich. DO PÓŁNOCY 31 MAJA obowiązują niższe opłaty startowe!

Startujemy 11 września!

Biegowa jesień startuje w Krynicy

Pandemia COVID-19 jak tornado przeszła przez biegowy kalendarz w Polsce. Od początku drugiego kwartału roku odwołano lub przełożono na jesień już blisko 700 biegów ulicznych, górskich czy z przeszkodami. Z dnia na dzień biegowa rywalizacja przekształciła się w treningi w czterech ścianach, a po złagodzeniu obostrzeń dot. przemieszczania się Polaków – w rekreację.

W Fundacji „Festiwal Biegów” bardzo uważnie przyglądamy się rozwojowi wypadków. Monitorujemy komunikaty rządowe i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednocześnie kontynuujemy przygotowania do wrześniowej imprezy, pracujemy zgodnie z założeniami. Termin 11-13 września 2020 r., zaplanowany dla kolejnej edycji naszego cyklicznego wydarzenia nie ulega zmianie. Rejestracja uczestników imprezy pozostaje otwarta.

„Zatroszcz się o formę, nie finanse”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, postawionych w równie trudnej sytuacji co gospodarze imprez sportowych, jako pierwsi wśród organizatorów imprez biegowych zadeklarowaliśmy zwrot 100% opłaty startowej w przypadku odwołania imprezy przez obostrzenia rządowe związane z pandemią COVID-19. Chcemy, by w przygotowaniach do startu biegacze martwili się wyłącznie swoją formą biegową, a nie finansami.

Patrzymy optymistycznie w przyszłość. W Czechach czy Niemczech, po kilkutygodniowej stagnacji, odmrażane są kolejne gałęzie gospodarki oraz wydarzenia. Ufamy, że podobnie będzie w Polsce.

Festiwal - „must to be”

Z nadzieją na starty w przyszłość patrzą też sami biegacze, którzy w sile blisko 5 300 osób zgłosili się już do festiwalowych biegów. Cieszymy się, że dla wielu nasza impreza stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu startów.

– Od zeszłego roku Festiwal Biegowy stał się moim corocznym "must to be" (muszę tam być). Znów wezmę udział w dwóch biegach. W sobotę Życiowa dziesiątka do Muszyny jako rozgrzewka i w niedzielę półmaraton, z podbiegiem pod Romę. Chcę powalczyć jeszcze raz z tą górą, bo za pierwszym razem mnie pokonała. Bardzo piękna trasa, mimo że znam te okolice, to miałem ochotę się zatrzymać i popatrzeć jak o godz. 8 rano budzi się nasz Beskid Sądecki – mówi Tomasz Maciak z Krakowa, który w Krynicy startuje już od 4 lat.

– Festiwal Biegowy w Krynicy był czymś, co wydawało mi się być trochę poza moim zasięgiem. Zawodowi biegacze, biegi górskie, nieznane dla mnie dystanse. Było wiele powodów na "nie", jednak namowy rodziny i wiele pozytywnych komentarzy dotyczących imprezy sprawiły, że podjęłam decyzję o starcie w Festiwalu. Nie żałowałam, a wręcz przeciwnie, doświadczyłam na własnej skórze najlepszych, jak dla mnie, zawodów pod względem atmosfery! – podkreśla Sylwia Szkaradek z Chełmca, która na krynickim festiwalu biegała już dwukrotnie.

Po górach i na ulicy

Program 11. TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje blisko 30 biegów i marszów nordic walking. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się biegi górskie. Koronny bieg imprezy, kultowy Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km wybrało już ponad 830 zawodniczek i zawodników. Rozgrywane równolegle biegi na 64 i 35 km to odpowiednio 640 i 1000 zgłoszeń. Najwyższą frekwencję ma wspomniana Życiowa Dziesiątka – już blisko 1200 tys. zgłoszeń. Półmaraton to już blisko pół tysiąca chętnych. Do biegów nocnych na 5 i 7 km zgłosiło się już ponad pół tysiąca osób, a rekreacyjnych Biegu Przebierańców i Biegu w Krawacie – ponad 400 osób.

Te liczby pokazują, że Polacy są spragnieni biegowej rywalizacji i integracji. Zrobimy wszystko, by w sposób jak najbardziej atrakcyjny, a przy tym bezpieczny, podczas biegów i towarzyszących imprezie koncertów, warsztatów i seminariów czy stref aktywności, podjąć biegaczy w uzdrowisku.

Zapisz się jeszcze dziś – oszczędzisz!

Przypominamy, że już tylko do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe na krynickie biegi (II z trzech progów wpisowego – im wcześniejszy zapis, tym niższa opłata startowa). Nie ma limitów czy losowania uczestników, także w biegach górskich, co jest w Polsce rzadkością.

Zapraszamy we wrześniu do uzdrowiska na 11. TAURON Festiwal Biegowy.

Fundacja "Festiwal Biegów"


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

VisegRun: Biegnijmy dla zdrowia i integracji V4 / VisegRun: VisegRun: Poďme bežať pre zdravie a integráciu V4

W krajach Grupy Wyszehradzkiej obserwuje się stały wzrost liczby osób otyłych bądź z nadwagą jako skutek niskiej aktywności fizycznej oraz nieprawidłowych zachowań żywieniowych. Potrzebne więc są inicjatywy propagujące zdrowy styl życia i poszerzające świadomość wobec jego roli w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz prozdrowotnych zachowań mieszkańców krajów Grupy Wyszehradzkiej poprzez wspólną, międzynarodową inicjatywę sportową promującą zdrowy styl życia oraz wspierającą więzi pomiędzy narodami Wyszehradzkiej Czwórki. 12 września 2020 r. zorganizowany zostanie transgraniczny bieg VisegRUN. Projekt realizowany jest przez 2 partnerów: Fundację Festiwal Biegów (PL), Mniszek nad Popradem (SK).

V krajinách Vyšehradskej skupiny môžeme pozorovať stály nárast počtu obéznych ľudí, príp. ľudí s nadváhou v dôsledku malej fyzickej aktivity a nesprávnych stravovacích návykov. Preto sú potrebné iniciatívy propagujúce zdravý životný štýl a zvyšujúce povedomie o jeho význame pre zdravie a dobrú duševnú pohodu. Cieľom projektu je zvýšenie fyzickej aktivity a zdraviu prospešných návykov obyvateľov krajín Vyšehradskej skupiny prostredníctvom spoločnej, medzinárodnej športovej iniciatívy, propagujúcej zdravý životný štýl a podporujúcej väzby medzi národmi Vyšehradskej štvorky. 12. septembra 2020 bude zorganizovaný cezhraničný beh VisegRUN. Projekt realizujú dvaja partneri: Fundacja Festiwal Biegów (PL) a Mníšek nad Popradom (SK).

Partnerzy Projektu / Partneri projektu

VisegRUN: Let's Run for V4 Health & Integration

A number of overweight and obese people in V4 countries is still growing. Considering V4 problems with obesity, overweight and inappropriate nutrition there is a need for initiatives aiming to raise the healthy lifestyle awareness in the V4 countries. The project’s goal is to advance V4 citizens’ physical activity & pro-healthy behaviour through developing joint V4 sports and health promotion initiatives while contributing to regional integration and cooperation. The project idea is to show that the V4 integration takes place not only in the sphere of politics, trade and security but also at the level of communities and individuals. Two partners from the V4 region - Running Festival Foundation (PL) and Mníšek nad Popradom Municipality (SK) have joined their efforts in order to reach these goals. Mountain cross-border VisegRUN will take place on 12th September 2020 to promote a healthy and active lifestyle and contribute to the integration of the V4 nations in order to connect their bonds.

Project Partners:

Running Festival Foundation (PL) 
Mníšek nad Popradom (SK)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce