11. TAURON Festiwal Biegowy od 11 do 13 września 2020 r.! Biegaj z nami w Krynicy!

 

11. TAURON Festiwal Biegowy od 11 do 13 września 2020 r.! Biegaj z nami w Krynicy!


Opublikowane w ndz., 22/09/2019 - 19:32

Za nami magiczne 10 lat Festiwalu Biegowego! Przed nami kolejna dekada z biegami w Krynicy-Zdroju. Jaka ona będzie? Zależy to w dużej mierze od Was samych! Ruszamy z zapisami do kolejnej edycji krynickiego święta biegów i niezmienne deklarujemy – im wyższe zainteresowanie wydarzeniem, tym ciekawszy program i wyższe nagrody!

Na 11. TAURON Festiwal Biegowy - jedno z największych, a przy tym najwszechstronniejsze wydarzenie dla miłośników ruchu w te części Europy, wraz ze sponsorem tytularnym, firmą TAURON Polska Energia, zapraszamy Was do Krynicy-Zdroju w dniach 11-13 września 2020 r.

Znane i lubiane… nowe!

Już teraz przyjmujemy zgłoszenia do tych konkurencji, które w ostatnich latach zdobyły waszą sympatię i które cieszyły się największym powodzeniem. Dla biegaczy górskich przygotowujemy kolejne edycje Biegu 7 Dolin na historycznych dystansach:

  • 100 km - powrót do startu o godz. 3:00 i 17-godzinnego limitu trasy, bieg odbędzie się ponownie w randze Mistrzostw Polski Masters w Ultramaratonie Górskim, a rekordziści trasy otrzymają znaczące premie finansowe
  • 64 km - bieg indywidualny ze startem od godz. 6:30 w Rytrze – im wcześniej wniesiemy opłatę startową, tym wcześniej ruszymy na trasę!
  • 35 km - zachowujemy transgraniczny charakter biegu i start w Mniszku n/Popradem.

Ponadto pobiegniemy granią Runka (Runek Run 22 km) i na szczyt Jaworzyny Krynickiej (Bieg na Jaworzynę).

Planujemy też NOWOŚĆ, która uzupełni program Festiwalu w zakresie biegów górskich. Z przewyższeniami, podbiegami i zbiegami uczestnicy 11. TAURON Festiwalu Biegowego zmierzą się także w piątek, tradycyjnie otwierający festiwalowe zmagania. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas.

Najtrudniejszą konkurencją Festiwalu pozostaje Iron Run. Wsłuchując się w głosy uczestników tegorocznej, arcywymagającej rywalizacji z łącznym dystansem 100 mil, przywracamy do programu konkurencji ultramaraton na dystansie 64 km (zamiast 80 km). NOWOŚCIĄ będą premie czasowe za miejsca uzyskiwane w poszczególnych konkurencjach wchodzących w skład wyzwania – szczegółowe informacje w tym zakresie opublikujemy jesienią.

Biegi uliczne to tradycyjnie Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, z atestowaną trasą z krynickiego deptaka do Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie (Mistrzostwa Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km i premie finansowe za polskie rekordy trasy), Koral Maraton, półmaraton oraz biegi nocne na 5 i 7 km (ten pierwszy z klasyfikacją rodzinną).

Biegi Deptaka to tradycyjnie biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, Bieg Młodzieży i Kibiców), biegi dzieci do 12 lat (300 i 600m) oraz rywalizacja o sekundy i miejsca w Biegu na 3 km, Biegu „1 km dalej od cukrzycy”, Biegu Kobiet czy Krynickiej Mili.

Ofertę marszów nordyckich 11. TAURON Festiwalu Biegowego tworzyć będą ponownie Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking (z trasą po południowej stronie Góry Parkowej, którą mieliście już okazję sprawdzić w 2019 r.), Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej oraz rekreacyjny marsz „Przegoń zawał”, dedykowany profilaktyce i rehabilitacji po przebytych chorobach serca.

Twój bieg, twoje nagrody!

Dokładnie analizujemy Wasze sugestie, uwagi i propozycje co do przebiegu tegorocznej i przyszłorocznej rywalizacji (czekamy na kolejne pod adresem opinie@isw.org.pl). Szczegóły będą się pojawiać na bieżąco w zakładkach poszczególnych konkurencji. Wierzymy, że zaproponowane i uzgodnione z uczestnikami zmiany uczynią krynicki Festiwal jeszcze bardziej atrakcyjnym. Deklarujemy, że żaden głos nie pozostanie bez odzewu, a wysoka frekwencja będzie miała przełożenie na strukturę nagród w poszczególnych konkurencjach.

Niskie opłaty, szybkie i proste zapisy

Opłaty startowe na 11. TAURON Festiwal Biegowy mają ponownie trzy progi cenowe. Zmiany stawek nastąpią 1 stycznia i 1 czerwca 2020 r. Tradycyjnie wysokość wpisowego możecie obniżyć dzięki Karcie Biegacza – można ją bezpłatnie zamówić TUTAJ.

Przypominamy, że o wysokości opłaty startowej decyduje termin dokonania transferu środków, a nie termin zapisu (po zmianie progu cen kwota naliczonej opłaty startowej zostanie przeliczona wg nowych stawek).

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz online (TUTAJ) oraz w biurze zawodów (obowiązywać będzie tam trzeci, najwyższy próg opłat startowych). Każde zgłoszenie można zmodyfikować samodzielnie poprzez Profil Uczestnika, aż do momentu wniesienia opłaty startowej. Możliwe są też zmiany w zamkniętych już zgłoszeniach – wówczas prosimy o kontakt z biurem organizacyjnym imprezy (zapisy@festiwalbiegow.pl).

Jeśli z jakiegoś powodu będziecie zmuszeni zrezygnować ze startu w Krynicy, możecie przekazać swój pakiet innemu zawodnikowi. Wtedy opłata manipulacyjna za zmianę danych osobowych wynosi 10 zł. OSTATECZNY I NIEZMIENNY TERMIN dokonywania BEZPŁATNYCH zmian w zgłoszeniach na 11. TAURON Festiwal Biegowy to 14 sierpnia 2020 r.

Uczestnikom imprezy ponownie dajemy możliwość samodzielnego skompletowania zawartości pakietu startowego (szczegółowa oferta będzie się pojawiała sukcesywnie w ciągu roku) oraz zamówienia dodatkowo płatnego (lecz niedrogiego) transportu na start Biegu 7 Dolin 35 i 64 km oraz biegu i marszu hill nordic walking na Jaworzynę.

Uczestnicy Biegu 7 Dolin, Runek Run, Koral Maratonu i Półmaratonu ponownie mogą liczyć na bezpłatną koszulkę finiszera – jedyny warunek to ukończenie rywalizacji w wyznaczonych limitach czasowych.

Uczestnicy Iron Run nie płacą dodatkowo za transport na start ultramaratonu i Biegu na Jaworzynę.

Tradycyjnie w ramach pakietu startowego Życiowej Dziesiątki jest bezpłatny transport z mety w Muszynie na krynicki deptak.

Program 11. TAURON Festiwalu Biegowego tradycyjnie tworzyć będą spotkania z gwiazdami sportu w ramach Forum Sport Zdrowie Pieniądze, warsztaty i seminaria dla biegaczy, biegowe EXPO – jedno z największych w Polsce, strefy aktywności czy koncerty. Szczegóły będą pojawiać się na bieżąco w festiwalowym portalu www.festiwalbiegow.pl.

Gorąco zapraszamy do Krynicy-Zdroju na 11. TAURON Festiwal Biegowy. Każdy kto zarezerwuje sobie drugi tydzień września na bieganie w Krynicy-Zdroju znajdzie z pewnością coś dla siebie, a prócz sportowej rywalizacji przyjemnie spędzi czas w cudownym Beskidzie Sądeckim!

Szczegóły 11. TAURON Festiwalu Biegowego:

  • Regulamin imprezy: TUTAJ
  • Ramowy program sportowy: TUTAJ
  • Formularz rejestracyjny: TUTAJ
  • Polecane hotele: TUTAJ

Partnerem tytularnym 11. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia.

Partnerami imprezy są: Małopolska, miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Power Canvas, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów.

Do zobaczenia we wrześniu 2020 r. w Krynicy-Zdroju!

Fundacja „Festiwal Biegów”

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce