Jaworzyna Hill Nordic Walking „uczy pokory”. Podejmij wyzwanie... biegaczu!


Opublikowane w pt., 06/07/2018 - 08:51

Nordic Walking to aktywność wyłącznie dla osób starszych albo rekonwalescentów? Nic bardziej mylnego. Nie w festiwalowym wydaniu! Zapraszamy do udziału w konkurencji, która stanie się prawdziwą przygodą. Jaworzyna Hill Nordic Walking to nie rekreacyjny spacer po deptaku. Trasa mierzy zaledwie 2,6 km, ale tym dystansie wznosi się o 470 metrów w pionie!

Uczestnicy konkurencji mają do pokonania krótki, ale wymagający odcinek: z dolnej do górnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką. I to nie szlakiem, ale nartostradą. W nagrodę mogą na dół zjechać kolejką. Na mecie każdy otrzyma też medal a najszybsi mogą liczyć na nagrody, zarówno w klasyfikacji open, jak i w kategoriach wiekowych.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich są piękne widoki z góry – dlatego warto wdrapać się na Jaworzynę i tuż po przekroczeniu linii mety spojrzeć za siebie, bo ten obraz zostaje w pamięci na długo, podobnie jak satysfakcja z rekordowo szybkiego zdobycia szczytu.

Kto może wystartować w konkurencji? Każdy, należy tylko mieć kije do nordic walking i, oczywiście, posługiwać się poprawną techniką marszu. Jeśli nie jesteśmy zaprawionymi w bojach miłośnikami tej formy aktywności, ale chcemy spróbować – nic straconego. Specjalna strefa nordic walking dostępna podczas 9. Festiwalu Biegowego na krynickim deptaku pozwoli zapoznać się z poprawną techniką i przećwiczyć ją przed startem. To także dobra propozycja dla biegaczy, którzy boją się wbiegać na Jaworzynę albo po prostu chcą spróbować czegoś nowego.

Śmiałkowie mogą postawić sobie za cel nie tylko zdobycie Jaworzyny, ale uczynienie tego w jak najlepszym czasie. Ściganie się na tej trasie nie jest jednak łatwe: – Za pierwszym razem ta góra naprawdę nauczyła mnie pokory i teraz już z dużą pokorą i pewnym strachem podchodzę do tego startu, bo zawsze jest ciężko – przyznała Anna Zaczyńska, dwukrotna zwyciężczyni klasyfikacji kobiet podczas Hill Nordic Walking.

Zawody odbędą się trzeciego dnia Festiwalu Biegowego czyli w niedzielę 9 września. Start o godz. 13:35 z dolnej stacji kolejki na Jaworzynę. Można się tam dostać z centrum Krynicy specjalnymi autokarami, które podstawi organizator Festiwalu. Przejazd należy zarezerwować podczas zapisów na start  (TUTAJ). Udział w Hill Nordic Walking kosztuje tylko 35 zł, a kwotę tę można obniżyć np. Kartą Biegacza.

Więcej informacji: TUTAJ

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce