Jaworzyna Hill Nordic Walking – unikalne wyzwanie! Po mistrzostwo Polski do Krynicy!

 

Jaworzyna Hill Nordic Walking – unikalne wyzwanie! Po mistrzostwo Polski do Krynicy!


Opublikowane w czw., 09/05/2019 - 12:37

Nordic Walking nie jest nudny! O zbawiennych dla zdrowia skutkach uprawiania tej aktywności przekonały się tysiące Polaków. Ale nordic to nie tylko rekreacja i odpoczynek, to także rywalizacja i ambitne wyzwania. Takie właśnie znajdziemy w programie 10. TAURON Festiwalu Biegowego. W ostatnim dniu festiwalowych zmagań na miłośników marszu z kijami czeka prawdziwa gratka: wejście na Jaworzynę Krynicką, które zostanie rozegrane w randze Mistrzostw Polski w Hill Nordic Walking.

Hill to z języka angielskiego wzgórze, ale nie dajmy się zwieść temu określeniu. Jaworzynę Krynicką trudno nazwać pagórkiem. Uczestnicy tej konkurencji będą musieli zdobyć jej szczyt wznoszący się na wysokość 1114 m n.p.m., startując z dolnej stacji kolejki gondolowej. Oznacza to, że mają do pokonania aż 470 m przewyższenia na mierzącej zaledwie 2,6-kilometrowej trasie! Drugiej takiej konkurencji nie ma w naszym kraju! 

W ubiegłym roku szczyt w rekordowym tempie zdobył Marcin Michalec. Rekordzista świata w maratonie nordic walking dotarł do mety w czasie 21:33, czyli szybciej niż większość biegaczy na tej samej trasie! Tym samym zdobył tytuł mistrza kraju.

Jaworzyna Hill Nordic Walking: Fenomenalne zwycięstwo Michalca

W tym roku Marcin Michalec nie obroni swojego tytułu. Wprawdzie przyjeżdża do Krynicy i nawet planuje zdobycie Jaworzyny, ale biegiem, w ramach przedostatniej konkurencji z programu Iron Run. Kto zatem sięgnie po tytuł?

Powrotu na trasę w tym roku nie planuje także obecna mistrzyni Polski w Hill’u Daria Kobiela, która w tym dniu będzie świętować… własne wesele. Dzień wcześniej stanie na ślubnym kobiercu z górskim mistrzem Polski Karolem Stillerem.

Stiller & Kobiela - triumfatorzy z Krynicy. "Połączył nas sport!"

Kto może stanąć na starcie Mistrzostw Polski w Hill Nordic Walking? Każdy, kto czuje się na siłach! Łatwo z pewnością nie będzie, ale emocje i widoki z mety wynagradzają wszelki wysiłek. Z krótką, ale wymagającą trasą może się zmierzyć każdy, zarówno ci, którzy chcą walczyć o tytuły, jak i ci, którzy pragną pokonać własne słabości i po prostu się sprawdzić.

Warunek jest jeden: trzeba mieć kije do nordic walking i poprawnie ich używać na całej trasie. Czuwać nad tym będą wykwalifikowani sędziowie, którzy przypilnują uczciwości rywalizacji. Będą oni dysponowali żółtymi i czerwonymi kartkami, tożsamymi z karami czasowymi lub dyskwalifikacją w przypadku poważnego naruszenia regulaminu. Takim jest przede wszystkim podbieganie, które nie będzie tolerowane. Biegacze mogą wystartować w odbywającym się w tym samym dniu i na tej samej trasie Biegu na Jaworzynę.

Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking wystartują trzeciego dnia festiwalowych zmagań, 8 września o godzinie 11:00. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ.

Opłata startowa do końca maja wynosi 25 zł. Za dodatkowe 5 zł można wykupić transport z centrum Krynicy do i z dolnej stacji kolejki gondolowej na Jaworzynie Krynickiej, czyli miejsca startu.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce