Nowa trasa, nowy termin, jeszcze wyższe nagrody. RUNEK RUN 2018 - górski półmaraton w Krynicy!


Opublikowane w czw., 26/10/2017 - 09:54

Półmaraton górski RUNEK RUN 22 km – to kolejna nowość w programie 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju!

Najkrótszy z biegów górskich, tak lubiany przez biegaczy Runek Run – odbędzie się w niedzielę 9 września 2018 na nowej, dłuższej trasie – na dystansie 22 km. Na najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet czekają atrakcyjne, znacznie wyższe niż do tej pory nagrody.

Biegacze będą zatem rywalizowali w górskim półmaratonie. To dystans idealny zarówno do debiutu w biegu górskim, jak i do szybkiego ścigania.

Zmiana dnia rozgrywania i trasy konkurencji to efekt postulatów wielu biegaczy. Chcemy w ten sposób poprawić komfort rywalizacji w Biegu 7 Dolin. Na końcowym odcinku trasy kultowego krynickiego biegu znajdzie się zatem znacznie mniej biegaczy niż w ostatnich latach. Ale to nie jedyna motywacja. 

Runek Run to jedna z najmłodszych konkurencji Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Był najmniejszym bratem Biegu 7 Dolin, dystans 17 km obejmował ostatni fragment trasy B7D. W pierwszym Runku, w 2016 roku, wystartowały 235 osób. Bieg tak zachwycił uczestników, że w roku bieżącym było już blisko 2 razy więcej chętnych, a Runek Run ukończyło 454 biegaczy!

Na 9. Festiwalu Biegowym proponujemy Runka całkowicie po nowemu. Nie tylko przenosimy go na niedzielę, ale całkowicie zmieniamy trasę, wydłużamy dystans do górskiego półmaratonu (ok. 22 km) i po raz kolejny fundujemy znacznie wyższe nagrody! Runek Run zyskuje nowy, jeszcze bardziej atrakcyjny format, stając się jedną z najważniejszych konkurencji trzeciego, finałowego dnia Festiwalu Biegowego. 

Po kolei. Runek Run 2018 wystartuje, oczywiście, z krynickiego deptaku o godzinie 9:00. Trasa prowadzi przez doskonale znany uczestnikom Festiwalu Czarny Potok do najwyższego punktu – na Jaworzynę Krynicką. Szczyt o wysokości 1114 m n.p.m. znajduje się dokładnie w połowie trasy – tam też będzie zlokalizowany jedyny punkt serwisowy, z napojami i przekąskami.

Potem jeszcze tylko Runek na 1080 m n.p.m. i dalej – już tylko w dół, aż do mety na deptaku w Krynicy. 22 kilometry, które trzeba pokonać w ciągu maksimum 5 godzin, bieg zostanie zamknięty o 14:00. Lepszej niedzieli i zakończenia Festiwalu chyba nie można sobie wymarzyć!

I teraz wisienka na torcie, czyli nagrody.

Kolejny raz w sposób bardzo znaczący podnosimy pulę nagród, biegaczom wypłacimy w sumie aż 24 tysiące zł (w tym roku było to 10 tys. pln)! Gratyfikacje finansowe wywalczy też większa liczba uczestników – po 5 najlepszych biegaczek i biegaczy w klasyfikacji generalnej (od 2000 do 700 pln) oraz po 5 zawodników (od 500 do 100 pln) – w czterech kategoriach wiekowych obu płci: do lat 29, 39, 49 i od 50 wzwyż. W sumie nagrody finansowe zdobędzie aż 50 osób! 

Zapraszamy na Runek Run i zachęcamy do szybkiej rejestracji – do 31 grudnia 2017 oferujemy najniższe wpisowe. Pula nagród rośnie o 140 procent, liczymy, że i frekwencja biegaczy przynajmniej się podwoi!

Fundacja "Festiwal Biegowy"


Polecamy również:


Podziel się: