Sprezentuj sobie pakiet na 36. Bieg Chomiczówki. Ruszają zapisy


Nieco ponad tydzień przed przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczną się zapisy do "kultowego" Biegu Chomiczówki, rozgrywanego od 35 lat na warszawskich Bielanach, od kilku lat w ramach Ligi Festiwalu Biegów. Rejestracja zostanie otwarta 15 grudnia. Warto się spieszyć, bo historia pokazuje, że pakiety rozchodzą się w błyskawicznym tempie.

Jest taki bieg rozgrywany na początku roku, który gromadzi czołowych biegaczy z Warszawy i nie tylko. Spotkać tam można każdego, kto należy do środowiska: od byłych zawodników i zasłużonych trenerów, po debiutantów. Jeśli nie biegamy, bo np. mamy akurat inne plany startowe, wypada być tam choćby jako kibic.

Historia imprezy trwa od 1984 roku. I choć od tego czasu zmieniło się wiele, to podążając osiedlowymi uliczkami Chomiczówki, wciąż można poczuć wyjątkowy klimat biegu.

Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 15 km (główny 36. Bieg Chomiczówki) i 5 km (14. Bieg o Puchar Bielan). Trasa biegu głównego została w zeszłym roku zmieniona i składa się obecnie z dwóch rund (wcześniej trzech).

– Trasa biegu pozostaje bez zmian. W zeszłym roku dotarło do nas wiele pozytywnych opinii od uczestników, którzy uważali, że nowa trasa jest ciekawsza od poprzedniej. Podobał się m. in. sam fakt mniejszej liczby okrążeń do pokonania – mówi Elżbieta Iglewska-Romanowska, kierownik Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany i dyrektorka imprezy.

35. Bieg Chomiczówki / 13. Bieg o Puchar Bielan: Nowa trasa się sprawdziła – sypnęło rekordami! [ZDJĘCIA]

Limit uczestników na tegoroczną edycję to łącznie 2500 osób, z czego tysiąc może wystartować w biegu na 5 km. W przeszłości były lata, gdy zapisy kończyły się po zaledwie 16 godzinach!

– Trudno oszacować, jak będzie tym razem. Moim zdaniem dużo zależy od terminu, czy w tym czasie województwo mazowieckie ma ferie zimowe. W ubiegłym roku rejestracja trwała kilka dni, a po osiągnięciu limitu została wstrzymana, by biegacze mieli czas na wniesienie opłaty startowej. Potem odblokowaliśmy nieopłacone pakiety – opowiada przedstawicielka organizatora.

– Na razie nie myślimy o zwiększeniu liczby uczestników. W przyszłym roku czeka nas remont jednej z ulic i dopiero później zastanowimy się nad możliwymi zmianami – dodaje Elżbieta Iglewska-Romanowska.

36. Bieg Chomiczówki zostanie rozegrany 20 stycznia 2019 roku. Impreza jest zaliczana do Ligi Festiwalu Biegowego w kategorii "Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (6-8 września 2019).

W tym roku na dystansie 15 km wygrał Robert Głowala z wynikiem 46:15, a wśród pań najlepsza była Mołdawianka Lilia Fiskowicz z czasem 53:29. Na tym dystansie finiszowało 1259 osób.

36. Bieg Chomiczówki/14. Bieg o Puchar Bielan w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: