Sprezentuj sobie pakiet na 36. Bieg Chomiczówki. Ruszają zapisy

 

Sprezentuj sobie pakiet na 36. Bieg Chomiczówki. Ruszają zapisy


Opublikowane w czw., 22/11/2018 - 09:01

Nieco ponad tydzień przed przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczną się zapisy do "kultowego" Biegu Chomiczówki, rozgrywanego od 35 lat na warszawskich Bielanach, od kilku lat w ramach Ligi Festiwalu Biegów. Rejestracja zostanie otwarta 15 grudnia. Warto się spieszyć, bo historia pokazuje, że pakiety rozchodzą się w błyskawicznym tempie.

Jest taki bieg rozgrywany na początku roku, który gromadzi czołowych biegaczy z Warszawy i nie tylko. Spotkać tam można każdego, kto należy do środowiska: od byłych zawodników i zasłużonych trenerów, po debiutantów. Jeśli nie biegamy, bo np. mamy akurat inne plany startowe, wypada być tam choćby jako kibic.

Historia imprezy trwa od 1984 roku. I choć od tego czasu zmieniło się wiele, to podążając osiedlowymi uliczkami Chomiczówki, wciąż można poczuć wyjątkowy klimat biegu.

Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 15 km (główny 36. Bieg Chomiczówki) i 5 km (14. Bieg o Puchar Bielan). Trasa biegu głównego została w zeszłym roku zmieniona i składa się obecnie z dwóch rund (wcześniej trzech).

– Trasa biegu pozostaje bez zmian. W zeszłym roku dotarło do nas wiele pozytywnych opinii od uczestników, którzy uważali, że nowa trasa jest ciekawsza od poprzedniej. Podobał się m. in. sam fakt mniejszej liczby okrążeń do pokonania – mówi Elżbieta Iglewska-Romanowska, kierownik Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany i dyrektorka imprezy.

35. Bieg Chomiczówki / 13. Bieg o Puchar Bielan: Nowa trasa się sprawdziła – sypnęło rekordami! [ZDJĘCIA]

Limit uczestników na tegoroczną edycję to łącznie 2500 osób, z czego tysiąc może wystartować w biegu na 5 km. W przeszłości były lata, gdy zapisy kończyły się po zaledwie 16 godzinach!

– Trudno oszacować, jak będzie tym razem. Moim zdaniem dużo zależy od terminu, czy w tym czasie województwo mazowieckie ma ferie zimowe. W ubiegłym roku rejestracja trwała kilka dni, a po osiągnięciu limitu została wstrzymana, by biegacze mieli czas na wniesienie opłaty startowej. Potem odblokowaliśmy nieopłacone pakiety – opowiada przedstawicielka organizatora.

– Na razie nie myślimy o zwiększeniu liczby uczestników. W przyszłym roku czeka nas remont jednej z ulic i dopiero później zastanowimy się nad możliwymi zmianami – dodaje Elżbieta Iglewska-Romanowska.

36. Bieg Chomiczówki zostanie rozegrany 20 stycznia 2019 roku. Impreza jest zaliczana do Ligi Festiwalu Biegowego w kategorii "Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (6-8 września 2019).

W tym roku na dystansie 15 km wygrał Robert Głowala z wynikiem 46:15, a wśród pań najlepsza była Mołdawianka Lilia Fiskowicz z czasem 53:29. Na tym dystansie finiszowało 1259 osób.

36. Bieg Chomiczówki/14. Bieg o Puchar Bielan w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce