TAURON Festiwal Biegowy – dla starszych, młodszych… i najmłodszych. RAZEM!


Opublikowane w wt., 14/08/2018 - 08:50

Festiwal Biegowy od lat ma w swojej ciągle poszerzającej się ofercie coś dla biegaczy bardziej i mniej zaawansowanych, starszych i młodszych. Nie zapomina też o najmłodszych, którzy w Krynicy mogą nie tylko wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, ale też poczuć na własnej skórze sportowe emocje i stanąć na starcie swojego biegu.

Biegi dla dzieci odbędą sią w sobotę oraz w niedzielę, z podziałem na kategorie wiekowe. Mogą w nich wystartować dzieci do dwunastego roku życia włącznie. W sobotnie popołudnie na starcie staną starsi, czyli dzieci w wieku 9-12 lat. Czeka na nich 600 metrów trasy Bulwarami Dietla, wypełnionymi o tej porze kibicami i zawodnikami. Nie zabraknie gorącego dopingu a młodzi sportowcy będą mogli poczuć się jak ich rodzice, biorący udział w festiwalowych konkurencjach. Starty odbędą się w czterech seriach, zależnie od płci i wieku: dziewczynki 9-10 lat, chłopcy 9-10 lat, dziewczynki 11-12 lat, chłopcy 11-12 lat.

Niedzielny poranek będzie należał do najmłodszych. Czeka na nich 300 metrów biegu po Deptaku, z finiszem w bramie głównej. Dzieci zostaną podzielone na sześć grup: dziewczynki i chłopców do 4 lat, dziewczynki i chłopców w wieku 5-6 lat oraz dziewczynki i chłopców w wieku 7-8 lat. Dzieciom do szóstego roku życia mogą na trasie towarzyszyć rodzice lub opiekunowie.

Każdy mały zawodnik otrzyma na mecie medal a najszybsze trójki w każdej kategorii mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Z pewnością nie zabraknie też czegoś słodkiego i po biegu będzie można się orzeźwić lodami. A to nie koniec atrakcji! Na najmłodszych czeka jeszcze Strefa Dzieci, pełna zabaw i konkursów z ciekawymi nagrodami. Będzie można wziąć udział w grach i zabawach, pomalować sobie twarz, zobaczyć film, ulepić coś z plasteliny lub narysować. Wszystkie te aktywności będą punktowane w ramach programu „Mały sportowiec Festiwalu Biegowego”, w którym czekają kolejne nagrody. W Krynicy żaden maluch nie będzie się nudził!

Atrakcje Strefy Dzieci są bezpłatne a start w Biegu dzieci kosztuje zaledwie 9 zł. Zapisy – TUTAJ.

KM


Polecamy również:


Podziel się: