Zapraszamy na gry planszowe w Strefie Dziecka


Opublikowane w śr., 14/08/2013 - 09:49

Rodzinne granie w gry planszowe ma wiele zalet, o czym już pisaliśmy (TUTAJ >>). Jaką jednak grę wybrać? Polecamy gry z kultowej serii Było Sobie Życie wydawnictwa Hippocampus - naszego partnera Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego 2013.

Tam na całe rodziny będzie czekał m.in. Kącik Gier Planszowych, w którym każdy będzie mógł pograć w gry dydaktyczne stworzone na podstawie serii filmów Alberta Barille ? ?Było Sobie Życie? i ?Był sobie człowiek?. To ciekawe pytania, przejrzyste zasady i wielkie emocje. Gry przeznaczone są dla dzieci od 7. roku życia, ale ich fani twierdzą, że już sześciolatki znakomicie sobie z nimi radzą i? bardzo często zaskakują wiedzą oraz błyskotliwością rodziców.

Broń się przed wirusami i odpowiadaj na pytania

Gra ?Było sobie życie? to zabawa, dzięki której możemy sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowia i ludzkiego organizmu. Trzeba odpowiadać prawidłowo na pytania, bronić się przed atakami wirusów i wykazywać pomysłowością.

Podróż przez 2 miliony lat

?Był sobie człowiek? to z kolei planszówka, która polega na wędrówce przez historię rozwoju człowieka. Startując, przenosimy się 2 miliony lat wstecz, by na koniec dotrzeć do czasów nam współczesnych.

Na dzieci oraz rodziców czekać też będą inne gry nawiązujące do filmów Alberta Barille: ?Pojedynki mistrzów?, ?Atak wirusów? i ?Quiz koła fortuny?. A warto je wypróbować, bo ze względu na małe rozmiary, świetnie sprawdzają się w podróży. Nawiązaniem do ostatniej z tych gier będzie wielkie koło fortuny ustawione specjalnie na tę okazję w Strefie Dziecka. Kręcąc nim i odpowiadając na kolejne pytania przy odrobinie szczęścia będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Hippocampus ? pomysłodawcę, wydawcę i dystrybutora gier planszowych z serii ?Było Sobie??.

Jeśli ktoś myśli, że gry planszowe, nie mają nic wspólnego z komputerowymi, jest w błędzie. To, co je różni, to fakt, że dzięki planszówkom integrujemy się, możemy wspólnie spędzać czas z dziećmi. Jest to aktywność, która uczy i bawi. Jednak gry planszowe też zaczynają korzystać z możliwości, jakie dają multimedia. Podczas Festiwalu Biegowego w Strefie Dziecka będzie można przetestować rewolucyjny wynalazek: elektroniczną kostkę do gry DICE Plus oraz absolutną nowość ? aplikację z serii ?Było Sobie?? stworzoną na tablety. Co ją różni od tradycyjnych gier komputerowych? Tutaj nadal gramy wspólnie, a ekran zamienia się po prostu w interaktywną planszę.

Niespodzianka dla najmłodszych

I na koniec największa niespodzianka dla najmłodszych uczestników zabaw w Strefie Dziecka. Swoją obecność na Festiwalu Biegowym w Krynicy zapowiedział sam Mistrz, bohater filmów ?Było sobie??! Mimo białej brody i sędziwego wieku ma mnóstwo pozytywnej energii. Każdy chętny będzie mógł się z nim uściskać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. A jeśli ktoś ma ochotę posłuchać jego ciekawych opowieści, będzie mógł obejrzeć filmy z kultowej serii. Tylko na który się zdecydować: ?Było Sobie Życie?, ?Był Sobie Człowiek?, a może ?Byli Sobie Podróżnicy??? Twardy orzech do zgryzienia.

Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce