MBG / BeskidSki Cross: Młodzież z mistrzami w Kasinie Wielkiej


Opublikowane w wt., 06/08/2013 - 11:04

Dwie trasy i dwie grupy biegaczy ? tak w skrócie będzie wyglądała kolejna odsłona zawodów z serii Małopolskie Biegi Górskie / BeskidSki Cross, która w najbliższą niedzielę 11 sierpnia zawita do Stacji Narciarskiej Śnieżnica w Kasinie Wielkiej. Zapraszamy!

W ramach eliminacyjnych zawodów odbędą się tym razem dwa biegi. Pierwszy, krótszy dedykowany będzie młodzieży trenującej od początku lipca pod okiem trenerów Festiwalu Biegowego w małopolskich miejscowościach Grybów, Limanowa, Brzezna, Piwniczna-Zdrój i Łomnica-Zdrój w ramach akcji ?Małopolska Biega ? Biegaj w Wakacje?. Ale udział w nim będą mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie i gimnazjaliści.

Dystans, jaki przyjdzie pokonać młodzieży to ok. 1500 m. ? Trasa będzie miała charakter przełajowy i zostanie wytyczona na terenie przyległym do dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Śnieżnicę. Poprowadzi w fragmentem trasy biegu głównego, z wyłączeniem najcięższego podbiegu. Jak na trasę górską przystało, będzie wymagająca, ale każde dziecko na pewno da sobie z nią radę ? zapowiada Dominik Jazić, koordynator imprezy w Kasinie Wielkiej.

Start do biegu dzieci i młodzieży wyznaczono na godz. 10:30. ? Przyjdźcie, pobiegnijcie i zdecydujcie, czy to Wam się spodoba. Jeśli tak, przyjdźcie znowu do Jaworek! ? zachęca p. Dominik zapowiadając kolejny bieg MBG / Beskidzki Cross dla młodzieży, który odbędzie się w tej miejscowości 18 sierpnia.  

W biegu głównym zawodów w Kasinie Wielkiej, który wystartuje tradycyjnie o godz. 11:00, o kolejne punkty do klasyfikacji MBG / BeskidSki Cross zmierzą się stali uczestnicy cyklu. Eliminacyjny dystans będzie liczył ok. 8 km. Trasa będzie podzielona na 4 okrążeń, ze startem/metą przy wyciągu.

? Myślę, że nasza trasa będzie jedną z bardziej urozmaiconych w całym kalendarzu czempionatu. Będziemy biegać m.in. obok zabytkowej stacji PKP, wzdłuż torów i na skraju lasu, w cieniu. Do tego łąka na nartostradzie ? anonsuje Sławomir Pala ze Stacji Narciarskiej Śnieżnica. Dodaje, że zmierzona różnica wysokości najwyższego i najniższego punktu na trasie to ok. 100 m.  

Do zawodów w Kasinie Wielkiej można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w biurze organizacyjnym. Uczestników cyklu MBG / BeskidSki Cross obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, dzieci i młodzież startują bezpłatnie.

Polecamy i zapraszamy!

Klasyfikacje przejściowe:

Małopolskie Biegi Górskie (po 5 eliminacjach - Wierchomla, Zawoja, Rytro, Mordarka, Podstolice):

Kobiety:
1. BOLECHOWSKA Dominika ? 489 pkt.
2. BARAN-GĄDEK Ewa ? 475 pkt.
3. ZATORSKA Izabela ? 400 pkt.

Mężczyźni:
1. FARON Robert ? 486 pkt.
2. DŁUGOSZ Andrzej ? 400 pkt.
3. GORCZYCA Bartosz ? 395 pkt.
4. WOSIK Daniel ? 394 pkt.

BeskidSki Cross ? klasyfikacja po 3 rundach (Rytro, Mordarka, Podstolice):

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela ? 300 pkt.
2. GAŁUSZKA Halina ? 296 pkt.
3. BOLECHOWSKA Dominika ? 292 pkt.

Mężczyźni:
1. GORCZYCA Bartosz ? 297 pkt.
2. FARON Robert ? 293 pkt.
3. DŁUGOSZ Franciszek ? 282 pkt.

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross

Regulamin

Organizatorzy:

Projekt "Małopolska Biega - Biegaj w Wakacje" realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce