Sportowiec Amator. Wszystko o treningu, zdrowiu, odżywianiu


Opublikowane w pon., 14/01/2019 - 14:13

To była znakomita okazja, żeby w ciągu 2 dni, w jednym miejscu, dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy o treningu, odżywianiu, suplementacji, zdrowiu, organizmie i psychologii osób uprawiających amatorsko sport. Konferencję „Sportowiec Amator” zorganizowały w Warszawie stołeczne Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika i Komisja Medyczna Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wydarzenie ma mieć charakter cykliczny, po pierwszym, na którym byliśmy i wnikliwie słuchaliśmy wykładów, nie możemy już doczekać się wydania następnego.

W panelach poświęconych m. in. biegaczom, triathlonistom, narciarzom, aktywnym kobietom, a także diecie, kontuzjom i dopingowi w sporcie amatorskim, wzięło udział około 400 specjalistów: lekarzy, fizjoterapeutów, sportowców-amatorów i trenerów. – Oni powinni stale i blisko ze sobą współpracować, często jednak są to środowiska hermetyczne i rzadko mają okazję do otwartej dyskusji – powiedział nam Andrzej Mioduszewski, kierownik medyczny CCS Ortopedika, organizator konferencji. – Cieszę się, że nam się to udało. Dwa dni konferencji było dla kopalnią inspiracji i już planujemy, jakie tematy podjąć na przyszłorocznej edycji.

O najciekawszych tematach, poruszonych podczas konferencji, które mogą najbardziej zainteresować biegaczy, będziemy przez najbliższe dni obszernie pisali na portalu festiwalbiegow.pl. Śledźcie naszą sekcję Trening, Zdrowie i Sprzęt!

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce