BUPA Great South Run 2014

Opublikowane w czw., 30/10/2014 - 08:47

W tym roku sezon biegowy miałem przyjemność zakończyć w Portsmouth podczas BUPA South Run na dystansie 10 mil. Wśród zaproszonych gości było wielu znakomitych biegaczy z całego świata.

Ostatecznie zająłem w stawce ponad 16.000 osób bardzo dobre 6 miejsce, będąc jednocześnie najlepszym biegaczem z Europy. Pokonałem między innymi takie znane nazwiska jak Danielle Meucci (Mistrz Europy w maratonie) czy Andy Vernon (wicemistrz Europy na 10000m).

8. DANIELE MEUCCI - 48:47

Dystans 10 mil jest u nas dość nietypowy. Pierwsze 10 kilometrów przebiegłem w licznej grupie około 10 zawodników w czasie 30 minut. Chwilę po przekroczeniu 10 kilometra dwóch zawodników zdecydowało się na atak przyspieszając do 2'50''/km. Postanowiłem zabrać się z ucieczką. Po chwili doszliśmy słabnącego Meucciego i Vernona. Na ostatnich 3 kilometrach, które były pod silny wiatr zostałem już tylko z jednym przeciwnikiem pokonując go na finiszu.

Biegi w Wielkiej Brytanii cieszą się niesamowitą popularnością. Biegnąc przez kilka kilometrów z Andy Vernonem myślałem, że biegnę z jakimś celebrytą, ponieważ co chwilę z tłumu widzów ktoś krzyczał "Go Andy!". Masowość biegania, liczba kibiców na trasie i atmosfera wszechogarniającej radości po prostu biła w każdym miejscu. W takich warunkach biega się z wielką przyjemnością.