16. Bieg Wiosny w Rybniku

Opublikowane w śr., 10/05/2023 - 16:52

7 maja odbył się 16.Bieg Wiosny w Rybniku. Był wyjątkowy ponieważ w tym roku zmienił swoją lokalizację. Start i meta umieszczony został na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Na liście startowej znajdowało się 400 zawodników. Trasa była przełajowa i liczyła około 5 km.

Dodatkowo przed biegiem głównym rozegrały się zawody dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach. W pakiecie startowym znajdowała się siatka/plecak a w niej pasek na posiłek oraz wejściówka za złotówkę dla jednej osoby do zwiedzania kopalni. Przed biegiem została przeprowadzona 10 minutowa rozgrzewka po czym wszyscy ustawili się na lini startu. Punktualnie o godzinie 14 wszyscy wyruszyli na trasę, która była w całości dostępna tylko w dniu biegu ponieważ przebiegała przez teren Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz PSZOK.

Ostatnie 1,5 km to w większości podbieg który dał większości mocno popalić. Jako posiłek regeneracyjny każdy otrzymał po czekoladowej babeczce. Ciekawe również były puchary - maskotki Koala, które wręczano za miejsca open oraz w kategoriach wiekowych. Bieg ten wchodzi skład Biegowego Grand Prix Rybnika którego motywem przewodnim są zwierzęta. Szczerze mogę polecić ten bieg.

Osobiście ukończyłam go jako 6 kobieta open i 2 w kategorii K30 z czasem 23 min.