Bieg Niepodległości w Ostrowcu „ciekawą lekcją historii”

 

Bieg Niepodległości w Ostrowcu „ciekawą lekcją historii”


Opublikowane w czw., 07/11/2013 - 09:14

Aż dziesięć biegów rozgrywanych na pięciu dystansach znalazło się w programie poniedziałkowego Biegu Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim. I nie tylko. – Chcemy, by nasza impreza był ciekawą lekcją historii. Dlatego w rywalizację sportową wpleciemy elementy edukacyjne – zapowiada Jarosław Słodkiewicz z biura organizacyjnego wydarzenia.    

Patriotyczna impreza zagości na terenach Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rozpocznie się w południe od przemarszu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie, przy akompaniamencie pieśni patriotycznych złożone zostaną wiązanki kwiatów. – Będzie też krótka prelekcja o genezie Narodowego Święta Niepodległości – informuje organizator, który do współpracy przy uroczystości zaprosił m.in. miejscowy oddział Strzelców.

Sportową część imprezy zainaugurują o godz. 13:10 biegi przedszkolaków i uczniów „zerówek” na 100 m. Kolejno na 100, 150 i 560 m biegać będą uczniowie szkół podstawowych, na 1040 m gimnazjaliści. Trasa najdłuższego biegu wyniesie nieco ponad 4 km i będzie podzielona na cztery pętle. – Start i meta biegu open zlokalizowane będą w pobliżu muszli koncertowej, którą tego dnia bez wątpienia będzie można nazwać centrum wydarzeń. To w niej będą miały miejsce dekoracje zwycięzców oraz inne atrakcje – informuje Jarosław Słodkiewicz. Akcentuje, że wśród wszystkich osób, które ukończą biegi, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. – Magnesem dla niezdecydowanych powinien być tablet – zachęca organizator.

Równie ważna, co sportowa rywalizacja będzie tego dnia historia. – Liczymy na pomysłowość samych uczestników biegów, gdyż nagradzać będziemy również tych, którzy zdecydują się tego dnia pobiec w przebraniu nawiązującym do Narodowego Święta Niepodległości – anonsuje nasz rozmówca. Dodaje, że podczas imprezy odbędzie się też szereg innych konkursów i quizów o tematyce historycznej.

Zapisy do biegów odbywać się będą za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie imprezy. Zapisu będzie można dokonać bezpośrednio w biurze zawodów godz. 11:00-12:15. W imieniu organizatora i swoim zapraszamy do udziału w imprezie całe rodziny.

Oficjalna strona wydarzenia:

http://www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl

Regulamin:

http://www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl/index.php?pokaz=dzial&page=19&dzial=6

Zapisy:

http://www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl/index.php?pokaz=bieginiepodleglosci2013_zgloszenie&krok=1&dzial=6

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce