Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa jeszcze popularniejszy

 

Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa jeszcze popularniejszy


Opublikowane w czw., 25/09/2014 - 13:13

Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa to impreza o długiej tradycji. W piątek, 3 października odbędzie się już po raz 18. Jest przeznaczona dla służb mundurowych, a jej uczestnicy biegną w pełnym umundurowaniu. W ramach biegu rozgrywane są Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Z roku na rok przybywa jej uczestników.

– Zgłosiło się ponad 700 osób. Będzie więc więcej uczestników niż przed rokiem, mimo że przecież w zeszłorocznej edycji, 170 osób startowało na misji W Afganistanie. Taka liczba zgłoszeń wprawia nas w zdumienie. To przecież nietypowy bieg w umundurowaniu. Na liście startowej ma swoją reprezentację 20 różnych służb mundurowych. Jest też kilku przedstawicieli zagranicznych – mówi Zbigniew Rosiński z Wojskowego Klubu Biegacza”Meta”.

W tym roku nie będzie afgańskiej odsłony imprezy, ale w biegu wezmą udział żołnierze ranni na różnych misjach, pobiegnie też osoba niewidoma. Na uczestników czeka 10-kilometrowa trasa dla mężczyzn i 5-kilometrowa dla pań. Organizatorzy dbają, żeby co roku zaskakiwać zawodników nowościami. Mimo niewielkiego dystansu, bieg nie jest łatwy, a panie dołączają do trasy w jej najtrudniejszym momencie.

– Trasa zaczyna się łagodnie i prowadzi po duktach leśnych, a ostatnie kilometry są dosyć selektywne i właśnie tutaj następują duże zmiany w pozycjach zajmowanych w klasyfikacji biegu. Zwłaszcza ostatnie trzy, cztery kilometry weryfikują przygotowanie do biegu – wyjaśnia organizator

Zanim swoje mistrzostwa rozegrają służby mundurowe, w biegach wezmą udział mali komandosi. W zależności od wieku czekają na nich dystanse od 100-2500m, a biegi nie są jedynymi atrakcjami dla dzieci.

– Spodziewamy się około 1000 dzieciaków. W ramach festynu „Małego Komandosa” na dzieci czekają różne tory przeszkód i sprzęt wojskowy do obejrzenia. Jeśli pogoda dopisze może być ich nawet więcej i zapewne większość będzie chciała pobiec – zaprasza Zbigniew Rosiński

Strona imprezy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce