Biegaj bez celu w Kobiórze. W zgodzie z naturą, za darmo

 

Biegaj bez celu w Kobiórze. W zgodzie z naturą, za darmo


Opublikowane w wt., 13/05/2014 - 14:26

Koncerty, jam session, rajdy rowerowe, happeningi, spotkania z osobistościami kultur oraz duże wydarzenia plenerowe takie jak Festiwal Reggae w Stodole czy Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 31 maja portfolio Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, które od trzech lat animuje życie mieszkańców w niewielkiej gminie na Górnym Śląsku, poszerzy się o kolejne interesujące wydarzenie.

1. Kobiórski Bieg Bez Celu jest pierwszym organizowanym przez nas wydarzeniem biegowym. Zainspirowany został bardzo dużą popularnością organizowanych przez nas od 2 lat rekreacyjnych rajdów rowerowych oraz coraz większą liczbą osób amatorsko biegających i uprawiających nordic walking w Kobiórze i okolicach. Współpracujemy przy tej okazji z Domem Kultury i Gminą Kobiór, które pomogą w organizacji biegu, będącego częścią programu obchodów Dni Kobióra wyjaśnia w rozmowie z nami Robert Niemiec, członek SKIK.

Trasa kobiórskiego biegu, długości 10 km dla biegaczy i 5 km dla miłośników nordic walking, będzie przebiegała głównie przez tereny leśne, które – jak przekonuje Robert Niemiec – są „największym atutem miejscowości” i „warto je promować”. – Nazwa biegu została wymyślona przez Marka Skórę, muzyka i autora tekstów, podczas luźnego spotkania członków Stowarzyszenia i w pewien sposób oddaje ducha tej imprezy. Przyciąga też uwagę – stwierdza organizator.

Sama nazwa jest też nieco przekorna. – Nie pobieramy opłat za udział, nie przyznajemy nagród za pierwsze miejsca i nie mamy zamiaru upamiętniać czyjegoś imienia czy wydarzeń historycznych. Ten bieg ma jednak cel bardzo prosty i podstawowy dobrą zabawę i radość z tej formy aktywności, o czym mamy nadzieję przekonacie się Państwo na własnej skórze! – tłumaczy Robert Niemiec.

Zaprasza do biegania w Kobiórze. Kameralny bieg zaplanowano na 31 maja na godzinę 16:00. Przyłączamy się do zaproszenia.

Regulamin

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce