Czy Marcin Świerc wygra talon na paliwo?

 

Czy Marcin Świerc wygra talon na paliwo?


Opublikowane w pon., 08/12/2014 - 16:03

Marcin Świerc będzie gwiazdą I Crossu Lasów Złotowskich o Puchar Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. W sobotę na starcie stanie setka biegaczy, a do wygranie będzie m.in. talon na 50 litrów paliwa.

– Niestety miejsc już nie ma – mówi organizator zawodów Jacek Ryczyński z Klubu Biegacza „LUPUS”. – Nazwisko Marcina Świerca zadziałało jak magnes i mimo, że to lokalna impreza, którą organizujemy po raz pierwszy zapisy skończyliśmy już po dwóch tygodniach.

Zdaniem Ryczyńskiego, przygotowana przez organizatorów trasa jest piękna, ale bardzo wymagająca. – Liczy 22 km, prowadzi w większości po duktach leśnych i jest mocno pofalowana. Różnica przewyższeń to 480 m. Oczywiście nie trzeba wskazywać faworyta – dodaje ze śmiechem

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10 w Bartkowie. Zawodnicy będą mieli 3 godziny na pokonanie trasy, na której przygotowano trzy punkty żywieniowe. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, a na zwycięzców puchary. Najlepsi w kategorii open dostaną też talon na 50 litrów paliwa.

Organizatorzy przygotowali też upominki, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów. Będą to m.in.: pakiety medyczne i stomatologiczne.

W przeddzień imprezy o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy zorganizowane zostaną warsztaty z Marcinem Świercem. Podczas dwugodzinnego spotkania mistrz Polski opowie m.in. o tym jak rozpocząć przygodę z bieganiem górskim, w jaki sposób trenować, jakich błędów unikać. Organizatorzy obiecują, że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

I Crossu Lasów Złotowskich w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce