Dycha ze św. Mikołajem we Wrocławiu. Czerwone czapki w pakiecie, ale nieobowiązkowe

 

Dycha ze św. Mikołajem we Wrocławiu. Czerwone czapki w pakiecie, ale nieobowiązkowe


Opublikowane w pon., 24/11/2014 - 08:55

Początek grudnia to dla św. Mikołaja napięty okres. Prawdopodobnie dzięki bilokacji zobaczyć go będzie można w wielu miejscach jednocześnie. 7 grudnia razem ze swoim zaprzęgiem zatrzyma się we Wrocławiu i wystartuje w Biegu Mikołajkowym.

Jest to już kolejna edycja imprezy, która przez lata przeszła metamorfozę. Początkowo bieg odbywał się na dystansie 6 km. Jednak z czasem organizatorzy postanowili wydłużyć dystans do „dychy”.

– Nie numerujemy tych biegów. Organizujemy je od około pięciu lat, w tym po raz drugi na dystansie 10 km. Zawody zawsze odbywały się w okolicach AWF Wrocław i Odry, bo tu mamy najlepszą infrastrukturę. Wydłużenie dystansu to nasza odpowiedź na oczekiwania biegaczy, rzadko kto teraz biega krótsze odcinki. Ponieważ chcieliśmy też zaproponować jakąś aktywność dla dzieci, w ramach imprezy rozegramy też Bieg Rodzinny. Chcemy wyciągnąć najmłodszych z domów – mówi Dominik Kumin, prezes WKB Piast, współorganizator imprezy. Dodaje, że impreza może być dobrym zakończeniem sezonu, choć „tak naprawdę nowy sezon rusza już 1 stycznia biegami noworocznymi”.

Na liście startowej jest już ponad 230 osób. Zapisy drogą elektroniczną potrwają do 4 grudnia. Osobiście rejestrować będzie można się w dniu zawodów. Organizator gorąco zachęca do wspólnej zabawy.

– W tym roku nie zauważyłem, by w tym terminie w naszej okolicy odbywały się jakieś inne biegi. Dwa lata temu faktycznie było tak, że nachodziło na siebie kilka wydarzeń. Do biegu zostały dwa tygodnie i póki co jest to jedyny Bieg Mikołajowy we Wrocławiu. Rok temu w imprezie wzięło udział w sumie 300 osób. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tyle samo. Oczywiście zawsze chciało by się więcej – mówi Dominik Kumin.

Każdy z uczestników w pakiecie startowym otrzyma czapkę Świętego Mikołaja. Zdaniem wrocławskiego organizatora, coraz większa liczba uczestników potrafi nabrać dystansu i przyjść na zawody w przebraniu, nie licząc tylko na kolejny dobry wynik.

– Nie ma rygoru uczestnictwa w biegu w czapkach, które wręczamy. Miło jest jak ludzie się przebiorą, choćby w te czapki, ale niektórzy nie chcą tego robić. Wszystko zależy od uczestników. Środek i koniec stawki jednak przebiera się, choćby symbolicznie. Z roku na roku jest coraz więcej osób, które chcą się w ten sposób bawić – zauważa Dominik Kumin.

Impreza odbędzie się 7 grudnia. Biuro zawodów znajdować się będzie w holu Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF. Wejście od ulicy Mickiewicza. Czynne będzie od godziny 10:30 do 12:00. Bieg główny wystartuje o godzinie 12:45. Poprzedzi go bieg rodzinny na dystansie 1 km. Start i meta znajdować się będą na Stadionie Olimpijskim.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Opłata startowa:

  • 30 zł - do 4 grudnia
  • 50 zł - w dniu zawodów
  • 10 zł - drużyny w Biegu Rodzinnym

Bieg Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ


RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce